Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Brakujący sterownik - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Brakujący sterownik (/brakujacy-sterownik-25168-t)



Brakujący sterownik - laik78 - 22.07.2012 10:38

[attachment=4483]

Witam serdecznie

:-/
Od jakiegoś czasu mam problem ze sterownikiem, nie mogę go w żaden sposób zainstalować ani znaleźć w sieci.
Zauważyłem że przez brak tego sterownika mam problem z utworzeniem dodatkowych połączeń z internetem, a może to zbieg okoliczności.
Jak myślicie? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam


RE: Brakujący sterownik - peciaq - 22.07.2012 11:26

Spróbuj programów Slim Drivers i DriverMax, może któryś z nich coś wynajdzie.


RE: Brakujący sterownik - laik78 - 25.07.2012 11:05

(22.07.2012 11:26)peciaq napisał(a):  Spróbuj programów Slim Drivers i DriverMax, może któryś z nich coś wynajdzie.

Witaj- peciaq

Mimo Twoich zaleceń nie udało mi się zainstalować brakujących sterów Smutny
Wydaje mi się że chodzi tu o jakiś sprzęt firmy LG, ale zachodzę w głowę i takiego nie posiadam

[attachment=4510]

[attachment=4511]


RE: Brakujący sterownik - peciaq - 25.07.2012 13:17

Nie mam teraz za bardzo czasu, ale jak wpiszesz w Google frazę 'LGSIMODEM02 driver' to jest kilka tematów na zagranicznych forach z twoim problemem. Jak jesteś w stanie po angielsku to przeczytać to zrób tak, może znajdziesz rozwiązanie. Jeśli nie, to musisz zaczekać do wieczora, postaram się to przetłumaczyć i ci wyjaśnić.


RE: Brakujący sterownik - thermalfake - 25.07.2012 16:02

Może są to pozostałości po LG PC Suite.
Ogólnie soft do telefonów marki LG.
http://s3.amazonaws.com/lgforum.com/resources/assets/885/original/LGUnitedMobileDriver_S4981MAN37AP22_ML_WHQL_Ver_3.7.2.exe?1338415337


RE: Brakujący sterownik - peciaq - 25.07.2012 19:30

I nazywał by się modem? Dobra, ty tu jesteś ekspertem Zacieszacz
Ale u mojej ciotki w laptopie jest takie coś tylko że od Motoroli, i to jest po prostu jakiś sprzęt... bo nawet po formacie to było wciąż, a na stronie producenta jest do tego sterownik.


RE: Brakujący sterownik - laik78 - 26.07.2012 09:32

Panowie peciaq oraz thermalfake dziękuję za zainteresowanie moim tematem oraz naprowadzenie mnie na właściwy trop.
Rzeczywiście miałem kiedyś telefon LG oraz program LG PC Suite i korzystałem z niego Uśmiechnięty
A teraz proszę poinstruujcie mnie jak tego dziadostwa pozbyć się z mojego PC-ta. Mimo moich usilnych starań, kilku próbom odinstalowania sprzętu jak i jego wyłączeniu, to wraca on jak bumerang.
A irytuje mnie przy każdym włączeniu kompa informacja o instalowaniu sterownika a następnie o niepowodzeniu instalacji.
Oczywiście klikłem POMÓGŁ ;-)


RE: Brakujący sterownik - peciaq - 26.07.2012 11:13

Na początek pobierz sobie program SlimCleaner, zainstaluj go, uruchom i przejrzyj zakładkę Software czy coś firmy LG tam w ogóle figuruje na liście programów.
Spróbuj też w Menedżerze urządzeń na te LGSIMODEM01 i 02 kliknąć PPM i dać odinstaluj czy też wyłącz, ale to chyba do restartu tylko zaskutkuje..


RE: Brakujący sterownik - thermalfake - 26.07.2012 18:42

(25.07.2012 19:30)peciaq napisał(a):  I nazywał by się modem? Dobra, ty tu jesteś ekspertem Zacieszacz

Telefon może być wykryty w trybie pamięci masowej (jeśli ma np kartę pamięci) lub właśnie modem dla telefonii komórkowej jako urządzenie dostępowe do internetu np po GPRS-ie, HSDPA,....

Do wycięcia dziada można użyć aplikacji GhostBuster.
http://ghostbuster.codeplex.com/releases/view/88090
Odpalasz Twój LGSIMODEM01/LGSIMODEM02 może być gdzieś na początku listy lub w sekcji Modemy.
Przy każdym tym wpisie gdzie będzie obok pisało Ghosted klikasz ppm i dajesz add device. Z koloru kremowego zmienia się na ciemniejszy. Na dole zaznaczasz Create System Restore CheckPoint (koniecznie) i obok Remove Ghosts. Czekasz chwilkę aż to usunie, kolor podświetlenia wpisu wtedy zmieni się na fioletowy (device removed).
Tym sposobem pozbywasz się wpisów na zawsze.


RE: Brakujący sterownik - laik78 - 28.07.2012 09:41

Panowie jesteście wielcy. Dziękuję za pomoc i do zamknięcia Cwaniak


Brakujący sterownik (rozwiązany) - LadyInBlue - 28.07.2012 13:46

Wątek rozwiązany.