Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak naprawić problem z niedziałającym mikrofonem? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Jak naprawić problem z niedziałającym mikrofonem? (/jak-naprawic-problem-z-niedzialajacym-mikrofonem-25139-t)



Jak naprawić problem z niedziałającym mikrofonem? - adrian2434 - 20.07.2012 22:32

Witam. Otóż mój problem jest nieco dziwny :|
Ponieważ formatowałem komputer przed formatem wszystko mi działało jak należy, ale po formacie mikrofon mi nie działa.
Miałem zawsze podpięty z przodu razem ze słuchawkami, słuchawki działają a mikrofon nie.
Jak podłączę do tyłu to działa mi i jedno i drugie z tym problemem że dźwięk z mikrofonu nie jest przesyłany do komputera tylko od razu jakby do słuchawek.
Chcę nagrać cokolwiek z mikrofonu, pograć w multiplayery pogadać na Skype i w ogóle mnie nie słychać.
O co w tym może chodzić ?
Dodam tylko jeszcze że słuchawki to creative fatality hs-800


RE: Mikrofon nie działa. Co robić ? - DamiaX - 20.07.2012 23:50

Witaj.
Pierwsze pytanie.
Czy zainstalowałeś sterowniki do karty dźwiękowej ?.
Drugie pytanie.
Czy masz możliwość sprawdzenia słuchawek i mikrofonu na innym sprzęcie ?


RE: Mikrofon nie działa. Co robić ? - adrian2434 - 21.07.2012 18:48

(20.07.2012 23:50)DamiaX napisał(a):  Witaj.
Pierwsze pytanie.
Czy zainstalowałeś sterowniki do karty dźwiękowej ?.
Drugie pytanie.
Czy masz możliwość sprawdzenia słuchawek i mikrofonu na innym sprzęcie ?

Sterowniki zainstalowałem
A słuchawki i mikrofon działają Uśmiechnięty


RE: Mikrofon nie działa. Co robić ? - DamiaX - 21.07.2012 21:22

Czyli wątek rozwiązany ?


RE: Mikrofon nie działa. Co robić ? - thermalfake - 21.07.2012 22:23

Ja myślę, że nie, one działają ale na innym sprzęcie.
Ale niestety tak to jest trzeba myśleć za użyszkodników bo nie łaska napisać co to za sprzęt a w szczególności w tym wypadku jaki układ audio i jak jest skonfigurowany (choćby jakieś zrzuty ekranowe).


RE: Jak naprawić problem z niedziałającym mikrofonem? - adrian2434 - 22.07.2012 08:21

sprzęt słuchawki to creative fatality hs-800. Ale po co Ci to jaki sprzęt skoro wszystko działa tylko właśnie nie wiem do końca może jak to skonfigurować, może potrzeba jakieś sterowniki dodatkowe czy coś takiego...


RE: Jak naprawić problem z niedziałającym mikrofonem? - thermalfake - 22.07.2012 15:50

Chłopie pomyśl trochę bo ten mózg nie myśli a cała rozmowa odbywa się na poziomie piaskownicy. Skąd mamy wiedzieć jaki układ audio (karta dźwiękowa) posiadasz czy jest to jakiś Creative Sound Blaster Audigy/X-Fi/Live, Asus Xonar a może zintegrowany Realtek, IDT, Via, C-Media czy cuś innego.
Z takimi lakonicznymi informacjami nie masz szans dostać rzeczowej odpowiedzi. Czy nie łaska porobić zrzuty ekranowe Dźwięków (urządzenia do odtwarzania i nagrywania), zrzuty dedykowanego managera audio (będzie na pasku albo w panelu sterowania), zrzuty z ustawień audio Skype'a czy innego programu do nagrywania.


RE: Jak naprawić problem z niedziałającym mikrofonem? - adrian2434 - 22.07.2012 19:45

4 Ssy z wszystkim co chciałeś Uśmiechnięty
http://imageshack.us/gal.php?id=sZeuktLf1d_qkt_T0qI