Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Karta sieciowa TP-LINK TL-WN751ND zrywa połaczenie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Karta sieciowa TP-LINK TL-WN751ND zrywa połaczenie (/karta-sieciowa-tp-link-tl-wn751nd-zrywa-polaczenie-25132-t)



Karta sieciowa TP-LINK TL-WN751ND zrywa połaczenie - emonkey - 20.07.2012 21:03

Witam, tak ja w temacie, karta sieciowa TP-LINK TL-WN751ND zrywa połączenie, system Windows 7 64 bity, sterowniki ze strony tp linka pod Windows 7 64bity i zrywa połączenie - brak połączenia. Na stronie microsoftu pisało, że karta jest kompatybilna z systemem Windows 7 a tu proszę taka niespodzianka.
DHCP i adres IP4 przydzielane automatycznie.

Jakieś sugestie?

Pozdrawiam


RE: Karta sieciowa TP-LINK TL-WN751ND zrywa połaczenie - thermalfake - 20.07.2012 21:38

Dlaczego niespodzianka ?
Zrywanie nie ma nic do rzeczy, skoro sterownik został przetestowany i jest certyfikowany to w czym rzecz ?
Może byś napisał jako model routera/ap posiadasz.
Odpal Inssider. Takie rzeczy potrafią robić inne sieci, które zakłócają na tych samych kanałach lub inne urządzenia zakłócające domowego użytku. Może to być też wina oprogramowania do zarządzania energią (zasilaniem).


RE: Karta sieciowa TP-LINK TL-WN751ND zrywa połaczenie - emonkey - 20.07.2012 21:41

Axesstel MV400. Sieci? Hm.. wieś, brak innych sieci w okolicy Uśmiechnięty Jakie oprogramowanie do zasilania?


RE: Karta sieciowa TP-LINK TL-WN751ND zrywa połaczenie - Magnetar - 20.07.2012 23:42

No ładne cacko - router na baterie Cwaniak
Skąd ludzie biorą te sprzęty Uśmiechnięty

Zapodaj zrzut ekranu z Inssider-a jak Cię kolega prosi i zrzut ustawień wifi z tego cacka.

INSSIDER - to taki program do skanowania sieci, jakie są w pobliżu, na jaki kanałach pracują, jaka jest siła sygnału i takie tam duperele - ściągnąć, zainstalować i wkleić zrzut na forum.


RE: Karta sieciowa TP-LINK TL-WN751ND zrywa połaczenie - thermalfake - 22.07.2012 15:33

To jeszcze zrób jeden test, dołóż do tej sieci jeden sprzęt z wifi, stwórz sieć wewnętrzną udostępniającą pliki i zacznij kopiować miedzy nim lub np w coś grać. Jeśli nic się nie będzie działo lub po podłączeniu kablem do routera będą te same cyrki to nie jest to w ogóle problem wifi tp-linka lecz sygnału telefonii komórkowej w tej Twojej wsi. Router negocjuje połączenie i po czasie je zrywa, stąd brak internetu a wifi między routerem a sprzętem działa stabilnie. Nie wiem czy ma zapisane logi.
Jest to bardzo prawdopodobne gdyż kiedyś także dostałem do sprawdzenia axesstel;a ale inny model od Orange'a. Mieszkam w dużym mieście ale obszar zasięgu między dzielnicami się różnił i w zasadzie nigdzie nie dostałem stabilnego połączenia a do tego ten router był spie**ny.


RE: Karta sieciowa TP-LINK TL-WN751ND zrywa połaczenie - emonkey - 23.07.2012 11:01

Mam netbooka i wifi działa na nim bez zarzutu, nie zrywa mi połączeń.
Co do karty TP Link to objaw jest taki, że słabnie sygnał a później następuj zerwanie połączenia. Robi się tak podczas ładowania kilku stron albo pobierania z ftp.

Pozdrawiam
Zmieniłem sposób uwierzytelniania urządzeń z adresu mac na klucz wep, zamontowałem oryginalną antenę do katy sieciowej i na razie działa. Nie wiem co bardziej pomogło.

Pozdrawiam