Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nowa płyta główna, :windows is loading file" i zawiecha. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Nowa płyta główna, :windows is loading file" i zawiecha. (/nowa-plyta-glowna-windows-is-loading-file-i-zawiecha-24816-t)



Nowa płyta główna, :windows is loading file" i zawiecha. - kazikpl - 07.07.2012 16:40

Jestem nowy wiec od razu chciałbym sie przywitacUśmiechnięty

Moj komputer:
Płyta głowna MS-7255
Ram : 1,5 gb samsung-1gb i hynix 512 mb ddr2
Dysk :WD3200ajc
Procesor Intel Core e 4500 2x2,3 GHZ
Zasilacz :Bestec atx-300-12z
karta graficzna : GeForce 6700XL

Miałem problemy z wczesniejszym sprzetem z płytą głowna aSUS : p5lp-le strasznie sie grzala i po 10 min pracy zawiecha.

Po wymianie na nowa plyte głowna, mam taki problem:
Przy instalacji Windows 7 zawiesza sie podczas ladowania drugiego paska "Windows Loading File "
Sam poczatek.

I nie jest to wina procesora (sprawdzałem na drugim kompie), ram tez zmieniałem na inne, przekladalem kombinowałem dalej nic Uśmiechnięty dysk tez jest ok , zasilacz (Probowałem na 3 roznych dalej to samo, restart biosu - tez Uśmiechnięty

Dodam, ze w biosie mozna sie normalnie poruszac nie zawiesza sie, podczas pruby odzyskania systemu, naprawienia, czy sprawdzania pamieci ram nie ma zadnej zawieszki.

Prosze o pomoc bo na prawde zwariuje z tym komputerem Zacieszacz
Peace !


RE: Nowa płyta główna, :windows is loading file" i zawiecha. - thermalfake - 08.07.2012 02:13

Na początek aktualizacja bios. Sprawdzenie podzespołów programami diagnostycznymi - piszesz, że są OK a ja nie mam odniesienia jak to i czym sprawdzałeś bo same podmiany można se wsadzić w 4 litery. Zamontuj inny zasilacz bo to ogień zapalny. Jego jak już sprawdza się mierząc napięcia pod obciążeniem (nie z poziomu bios).
Wyłącz w biosie usb, jeśli są jakieś zewnętrzne czytniki kart odłącz je. Wyjmij kartę graficzną i podłącz kabel vga do grafiki zintegrowanej na płycie głównej.