Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Wyłączone recovery Windows 7 Home Premium - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Wyłączone recovery Windows 7 Home Premium (/wylaczone-recovery-windows-7-home-premium-24790-t)



Wyłączone recovery Windows 7 Home Premium - pansuchar - 06.07.2012 14:57

Witam.
Mam problem, ostatnio mój laptop, HP Pavilion dv6 zaczął się mulić, ogólnie zasyfiony jest i chciałbym strzelić mu recovery, ale wchodząc w program Recovery Manager mam takie okienko:
[Obrazek: 55783301.png]
I chcę nacisnąć "Odzyskiwanie systemu", ale nie mogę, pisze że jest wyłączone:/ W biosie nie chciałbym grzebać bo ogólnie to niezbyt znam się na tym.
Oczywiście posiadam utworzone po kupnie laptopa 4 płytki z recovery.
Proszę o pomoc


RE: Wyłączone recovery Windows 7 Home Premium - thermalfake - 06.07.2012 15:18

Nic nie stoi na przeszkodzie użycia tychże nośników lub uruchomienia recovery podczas startu laptopa wciskając F11.


RE: Wyłączone recovery Windows 7 Home Premium - pansuchar - 06.07.2012 16:56

Restartuje kompa, wkładam pierwszą płytkę recovery i wciskam f11, wyskakuje taki błąd:
[Obrazek: 20120706460.jpg]
Nie chciałem przepisywać bo długo by to zajęło.
Naciskam enter/esc po tym pokazuje się główny pulpit.
Czy muszę posiadać oryginalną płytę z windą 7 żeby uruchomić recovery z moich płyt? ;/


RE: Wyłączone recovery Windows 7 Home Premium - thermalfake - 06.07.2012 17:11

Cytat:Restartuje kompa, wkładam pierwszą płytkę recovery i wciskam f11, wyskakuje taki błąd

Czytaj powoli ze zrozumieniem. F11 wyzwala recovery z dysku, natomiast bootowanie z nośnika uruchamia z niego przywracanie systemu. To są całkiem 2 różne źródła na których jest kopia systemu.

Z tego widać, ze masz uszkodzoną partycje recovery na dysku.
Wkładasz pierwszą płytę, wciskasz Esc zaraz po uruchomieniu, żeby pokazało boot menu i z opcji urządzeń do rozruchu wybierasz napęd.