Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak polaczenia internetowego w roznych programach, grach. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Brak polaczenia internetowego w roznych programach, grach. (/brak-polaczenia-internetowego-w-roznych-programach-grach-24676-t)



Brak polaczenia internetowego w roznych programach, grach. - weuna - 01.07.2012 23:27

Witam.
Otoz wczoraj zakupilem nowego laptopa, posiadam zainstalowany Windows 7 Home Premium 64 bit. Polaczenie z internetem ladnie smiga, korzystam z przegladarki, sciagam pliki, ogladam filmy. Jednak pojawia sie problem gdy jakis program probuje nawiazac polaczenie. Przykladem moze byc np. gra Counter-Strike 1.6/Source, gdzie na botach gra dziala mi bez problemow, jednak jak chce polaczyc sie z jakims serwerem/dodac do ulubionych - jest to niemozliwe. Kolejnym przykladem moze byc uTorrent/BitTorrent - Nie pobiera mi kompletnie plikow, nawet nie probuje. To samo tyczy sie TeamSpeak3 lub GG... Bardzo prosilbym o pomoc w rozwiazaniu problemu.
Pozdrawiam


RE: Brak polaczenia internetowego w roznych programach, grach. - thermalfake - 02.07.2012 11:59

(01.07.2012 23:27)weuna napisał(a):  Kolejnym przykladem moze byc uTorrent/BitTorrent - Nie pobiera mi kompletnie plikow, nawet nie probuje. To samo tyczy sie TeamSpeak3 lub GG... Bardzo prosilbym o pomoc w rozwiazaniu problemu.

Za mało informacji typu jaki model laptopa, kto jest dostawcą internetu, jakie urządzenie dostępowe do sieci, jakie zainstalowano oprogramowanie.
Takie problemy mogą powodować zapory/firewalle zarówno systemowy jak i instalowany w pakiecie internet security. P2P może nie działać ze względu na brak port forwardingu ustawionego w routerze, brak optymalnej konfiguracji źródeł itp.
Z tego szczęści nie zapomnij o wykonaniu kopi recovery fabrycznego systemu.