Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Aktualizacja Visty do Windows 7 - nie widać twardego dysku w biosie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Aktualizacja Visty do Windows 7 - nie widać twardego dysku w biosie (/aktualizacja-visty-do-windows-7-nie-widac-twardego-dysku-w-biosie-2466-t)



Aktualizacja Visty do Windows 7 - nie widać twardego dysku w biosie - butler - 15.11.2009 20:33

W trakcie aktualizacji z Visty do 7ki, po restarcie, nie pokazuje się twardy dysk w biosie, więc odpala z DVD, a następnie pisze, że aktualizacja nie powiodła się i przywraca Vistę.
procek: Intel Core 2 Duo E4300 1.8GHz
RAM: Kingston 2x2G (Vista widzi 3.5 G)
płyta: Gigabyte 965P-S3
Vista Home Premium 32 SP2 aktualizowana regularnie
Próbowałem instalować na jednej kości 2G i na 2x512Geila i jak na razie nic z tego.
Czy jest to może problem z zasilaczem ?? (Modecom Feel III 350 ATX)


RE: Aktualizacja Visty do Windows 7 - nie widać twardego dysku w biosie - izaw - 15.11.2009 20:59

Spróbuj aktualizacji biosu.

Jak instalowałeś, na nowej partycji, czy jako upgrade?


RE: Aktualizacja Visty do Windows 7 - nie widać twardego dysku w biosie - butler - 17.11.2009 21:32

Instalowałem jako upgrade Visty. Na razie nie chciałbym aktualizować biosa, bo to czasem zbyt jednorazowa impreza. Spróbuję jeszcze zainstalować 7kę jako drugi system na innej partycji.


RE: Aktualizacja Visty do Windows 7 - nie widać twardego dysku w biosie - butler - 21.11.2009 11:33

Wyłączyłem urządzenia peryferyjne, odłączyłem zasilanie od CDromu, wyjąłem jedna kość pamięci, zmieniłem ustawienia w biosie na IDE i ... poszło na nowej partycji, więc sformatowałem ją i zainstalowałem jako aktualizację Visty - też się udało. Jedyne co zostało do zrobienia, to usunięcie pozostałości instalacji na nowej partycji (w czasie startu pokazuje mi dwa Win 7 wrr).
Biosa nie aktualizowałem.