Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej (USB) sterowniki - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej (USB) sterowniki (/kontroler-uniwersalnej-magistrali-szeregowej-usb-sterowniki-24640-t)



Kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej (USB) sterowniki - KB7 - 29.06.2012 20:22

Witam
Próbuję od kilku dni zlikwidować w Menadżerze urządzeń (w: Inne urządzenia) żółty wykrzyknik przy "Kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej (USB)". Miałem jeszcze to samo z "Kontroler Ethernet" i "Kontroler magistrali zarządzania systemem". Do dwóch ostatnich sterowniki były na CD do płyty głównej (Foxconn H67A-S V2.0). Szukałem tych sterowników na stronie producenta:
http://www.foxconnchannel.com/ProductDetail.aspx?T=motherboard&U=en-us0000512
Jest tam ich mnóstwo, sprawdziłem wszystkie i nic. Porty USB 2.0 działają, 3.0 nie wiem. Jak zrobiłem odinstaluj to po ponownym uruchomieniu komputera albo po zrobieniu "skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu" znowu się to pojawia. Pod USB mam podpietą myszke i klawiaturę. Da się coś z tym zrobić?
KB7


RE: Kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej (USB) sterowniki - peciaq - 29.06.2012 20:35

Prawym na pozycję w MU i Aktualizuj sterownik próbowałeś?
Jak nie to pobierz Slim Drivers i poinstaluj sterowniki których pokaże ci że brakuje. Powinno naprawić problem.

Ale wcześniej wyczyść rejestr CCleanerem.


RE: Kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej (USB) sterowniki - KB7 - 29.06.2012 20:39

Oczywiście że próbowałem. We właściwościach ogólne przy lokalizacji jest: magistrala PCI 6. Pod pci mam podpietą tylko (działającą oczywiście) kartę wifi. Czy o sterowniki do niej może chodzić?
Edit: ściągnąłem sterowniki do karty wifi i też nic... Co do Slim Drivers to znalazłem opinie że może ten program jeszcze więcej namieszać, a tego wolałbym uniknąć.


RE: Kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej (USB) sterowniki - peciaq - 29.06.2012 22:01

Czy ja wiem. Co człowiek to opinia, jak ktoś nie umie trzymać kompa w porządku to i notatnik mu może namieszać. Ja używam Slim Drivers od 2 lat i nigdy mi nic nie 'namieszał'.

Ja bym jeszcze spróbował jednak wszystkie sterowniki dokładnie usunąć, przeczyścić CCleanerem, restart i instalacja nowych. Bo być może masz ich tyle teraz że się gryzą ze sobą nawzajem.