Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Program Windows Media Center został powiązany z wszystkimi plikami w systemie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Program Windows Media Center został powiązany z wszystkimi plikami w systemie (/program-windows-media-center-zostal-powiazany-z-wszystkimi-plikami-w-systemie-24440-t)



Program Windows Media Center został powiązany z wszystkimi plikami w systemie - ina - 20.06.2012 18:06

W mojej siódemce program Windows Media Center został powiązany z wszystkimi programami zainstalowanymi na komputerze. Zmieniły się wszystkie ikonki na pulpicie, a każda z nich otwiera się oknem Windows Media Center. Stało się to podczas zamykania systemu, przypadkowe kliknięcie.
Komputer jest zakupiony 2 tygodnie temu z zainstalowanym programem Windows Home Premium SP 1 (bez płytki).


RE: Prośba o pomoc - beabea - 20.06.2012 18:26

Panel sterowania -> Programy domyślne i tam sobie poprzemieniaj. W samym Windows Media Center chyba też można, ale nie jestem pewna, bo nie używam.


RE: Prośba o pomoc - ina - 20.06.2012 18:47

Witam i dzięki za podpowiedź, ale niestety nic nie mogę zmienić w sposób, który proponujesz, wszedzie pokazuje się okno Windows media Center, pozdrawiam









(20.06.2012 18:06)ina napisał(a):  W mojej siódemce program Windows Media Center został powiązany z wszystkimi programami zainstalowanymi na komputerze. Zmieniły się wszystkie ikonki na pulpicie, a każda z nich otwiera się oknem Windows Media Center. Stało się to podczas zamykania systemu, przypadkowe kliknięcie.
Komputer jest zakupiony 2 tygodnie temu z zainstalowanym programem Windows Home Premium SP 1 (bez płytki).



RE: Prośba o pomoc - beabea - 20.06.2012 18:50

No to może kliknij PPM na ikonę skrótu i zmień we właściwościach albo spróbuj przywrócić system do czasu sprzed tego nieszczęśliwego kliknięcia.


RE: Prośba o pomoc - ina - 20.06.2012 19:05

..no nic z tego, nic nie można zrobić, wszędzie ten WMC..dzięki[







quote='beabea' pid='128932' dateline='1340214621']
No to może kliknij PPM na ikonę skrótu i zmień we właściwościach albo spróbuj przywrócić system do czasu sprzed tego nieszczęśliwego kliknięcia.
[/quote]


RE: Prośba o pomoc - peciaq - 20.06.2012 19:19

Zrób przywracanie systemu.


RE: Prośba o pomoc - ina - 20.06.2012 19:33

Dzięki, ale to nic nie daje, wciąż programem wszedzie jest Windows Media Center..


RE: Prośba o pomoc - peciaq - 20.06.2012 19:36

Co nic nie daje?
Zrobiłaś w ogóle przywracanie systemu, wiesz co to jest, czy nie? Bo wydaje mi się że nie.

Przypomnij sobie kiedy zaczął występować problem i znajdź taki punkt przywracania, który był utworzony zanim problem się pojawił...


RE: Program Windows Media Center został powiązany z wszystkimi plikami w systemie - ina - 20.06.2012 20:02

Zrobiłam, do prowadził do stanu na dzisiaj godz. 8.00, ale nie wiem jak i gdzie wprowadzić datę przed tym nieszczesnym kliknięciem, jesli możesz poprowadź mnie krok po kroku,gadam teraz z innego komp. (bardzo powolny), w tej siódemce mój 12 letni syn nie zrobił kopii zapasowej, dzięki


RE: Program Windows Media Center został powiązany z wszystkimi plikami w systemie - beabea - 20.06.2012 20:07

[Obrazek: 532zrzut00312.png]
Tu sobie wybierasz datę.


RE: Program Windows Media Center został powiązany z wszystkimi plikami w systemie - peciaq - 20.06.2012 20:09

Jak masz za mało na liście, to zaznacz tak jak ma beabea: Pokaż więcej punktów przywracania.
Na pewno się znajdzie jakiś dość stary, z Windows Update chociaż.


RE: Program Windows Media Center został powiązany z wszystkimi plikami w systemie - ina - 20.06.2012 20:15

okno "przywracanie systemu" wskazuje date tylko dzisiejszą, godz. 8.05,a kliknął 18 czerwca godz. ok. 18

...nie ma starszej daty!!!!!




(20.06.2012 20:09)peciaq napisał(a):  Jak masz za mało na liście, to zaznacz tak jak ma beabea: Pokaż więcej punktów przywracania.
Na pewno się znajdzie jakiś dość stary, z Windows Update chociaż.

Dzięki za pomoc, jestem tutaj pierwszy raz, więc może nie do końca "kumam", rozmawialiśmy o moim problemie dzisiaj z informatykiem w pracy, zagladał do tego komp. i stwierdził, że jest to poważniejsza sprawa, jednak lubię sama poczytać, chociaż moja wiedza jest raczej znikoma, dobrej nocy


RE: Program Windows Media Center został powiązany z wszystkimi plikami w systemie - dziki314 - 20.06.2012 23:35

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&langpair=en|pl&rurl=translate.google.com&u=http://www.sevenforums.com/tutorials/19449-default-file-type-associations-restore.html&usg=ALkJrhhQDKb2QjI8JUKgskvoTRv_M_Gx4w


RE: Program Windows Media Center został powiązany z wszystkimi plikami w systemie - Portator - 21.06.2012 09:33

Witaj. Jeżeli nie poradzisz sobie z propozycją kolegi, to
zapoznaj sie z tym:
http://windows7forum.pl/przypadkowa-zmiana-plikow-exe-rozwiazany-21017-t
Pobierz gotowy plik z postu 4, zapisz na pulpicie, dodaj do rejestru ( PPM na plik i scal ) potem restart.