Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zapamiętywanie haseł na komputerze - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Bezpieczeństwo Windows 7 (/bezpieczenstwo-windows-7-15-f)
+--- Wątek: Zapamiętywanie haseł na komputerze (/zapamietywanie-hasel-na-komputerze-24391-t)



Zapamiętywanie haseł na komputerze - pytonka - 19.06.2012 17:33

Witam. Panowie potrzebuję programu który bedzie zapamiętywał hasła na moim kompie. Tzn chcę żeby był niewidoczny i w miarę prosty. Korzystam z google chrome i mam opcje zapisywania haseł ale gdy właczymy opcje nigdy dla tej witryny to sie nie zapisze. A ja chce żeby każdy login i haslo zapamietało bez pytania o zgodę osoby która sie loguje. To ma być tylko dla mnie.ie wiem czy w dobrym miejscu napisałam watek bo ja się trochę na tym nie znam Uśmiechnięty


RE: Zapamiętywanie haseł na komputerze - Portator - 19.06.2012 17:50

Może to:
http://keepass.info/


RE: Zapamiętywanie haseł na komputerze - pytonka - 19.06.2012 18:43

Czy ktos ma jakieś inne sprawdzone programy? Chciałabym żeby był w miarę prosty ponieważ ja mogę z bardziej skomplikowanym nie dać rady i żeby był nie widoczny dla osób które korzystaja z mojego kompa.


RE: Zapamiętywanie haseł na komputerze - pytonka - 19.06.2012 19:00

Z jakiej strony pobrać żeby był po Polsku i za free? może byc trial na miesiąc i mam nadzieję że nie bedzie w razie W problemu z odinstalowaniem.


RE: Zapamiętywanie haseł na komputerze - slawektor - 19.06.2012 19:29

Symantec udostępnił finalną wersję bezpłatnej usługi Norton Identity Safe: http://technetblog.pl/2012/04/norton-identity-safe-za-darmo/


RE: Zapamiętywanie haseł na komputerze - pytonka - 19.06.2012 19:39

Wszystko pięknie, mam spolszczenie ale ja nie wiem gdzie to wypakować i jak dalej zmienic ten język. A i jest widoczny w panelu, czy później bede mogla go ukryć? Instalka jest na C i jest widoczna. w tej chwili jak nie zmienie jezyka to nie ustawie opcji Uśmiechnięty aż na tyle nie znam angielskiego. Uśmiechnięty

Ok wszystko zrobiłam zgodnie ze wskazówkami i nie mam opcji polskiego w widoku zmien język. Skopiowałam rozpakowany zip do folderu keepass i nie mam. Albo ja naprawdę juz taki Ciemnogród jestem.
No dałam radę z tym wszystkim ale chyba nie ogarniam dalej tematu. Chciałabym aby ten program sam zapamietywał loginy i hasla stron na które ja nie wchodzę a córka i mąż na moim kompie. Poza tym program jest widoczny i mimo hasła mąż bedzie wiedział do czego służy ten program. A tego chcę uniknąć. Nie wiem jak i gdzie to ustawić i jeżeli ma ktoś anielską cierpliwośc i czas to proszę o pomoc.


RE: Zapamiętywanie haseł na komputerze - Portator - 20.06.2012 06:25

(19.06.2012 21:16)pytonka napisał(a):  No dałam radę z tym wszystkim ale chyba nie ogarniam dalej tematu. Chciałabym aby ten program sam zapamietywał loginy i hasla stron na które ja nie wchodzę a córka i mąż na moim kompie. Poza tym program jest widoczny i mimo hasła mąż bedzie wiedział do czego służy ten program. A tego chcę uniknąć. Nie wiem jak i gdzie to ustawić i jeżeli ma ktoś anielską cierpliwośc i czas to proszę o pomoc.

Jeżeli komputer jest wspólny i zakładam, że każdy użytkownik ma własne konto, to śledzenie jego ruchu w sieci i chęć poznania loginów i haseł bez jego wiedzy, jest moim zdaniem wysoce nie etyczne. Ciekawe jak Ty byś się czuła a gdzie prywatność? Pozdrawiam


RE: Zapamiętywanie haseł na komputerze - pytonka - 20.06.2012 08:25

Ja rozumiem, nie chodzi o etykę. Mój mąż troszkę za dużo gra w hazard. Kiedyś juz miałam dostęp do jego konta i przegiął trochę. Rozmowa była i zamiast zaprzestać zmienił hasło żebym nie wiedziała ile przegra.Muszę mieć nad tym kontrolę,bo jeśli to jest w ramach rozsądku i hobby to ok ale zdażyło sie już raz inaczej. I tylko tyle co chciałabym uzyskać. Poczta i inne prywatne sprawy które posiada.doceniam i także nie chciałabym takiej sytuacji w drugą strone,ale tu chodzi już o co innego. Jeżeli chodzi o 14 letnią córkę to zrozumiałe tylko w przypadku moich podejrzeń. Nie chodzi o wścibskość i inwigilacje.Użytkownicy nie posiadają własnego konta, to mój laptop i działamy na jednym. I rozumiem twoją reakcje Portator. Jeżeli uważasz że nie chcesz do tego przyłożyć reki to ok.Wiem że to delikatna sprawa.


RE: Zapamiętywanie haseł na komputerze - Portator - 20.06.2012 08:59

Dla córki, proponuję założyć jako administrator konto użytkownika standardowego, włączyć UAC i wprowadzić ograniczenia z Kontroli rodzicielskiej. Co do dorosłego, bez komentarza.


RE: Zapamiętywanie haseł na komputerze - pytonka - 20.06.2012 10:09

Ok, zrobione co do córki.A twoja wypowiedź dała mi dużo do myślenia. pozytywnego Uśmiechnięty Pozdrawiam