Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Dysk primary podczas instalacji - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Dysk primary podczas instalacji (/dysk-primary-podczas-instalacji-24353-t)



Dysk primary podczas instalacji - adamos54 - 16.06.2012 18:52

Witam,mam problem ponieważ podczas instalacji 7 mam dysk480gb i obok jest napisane primary
przez to nie mogę go podzielić na partycje.Czemu się tak dzieje ?

I po instalacji na jednej partycji windows wstaje z 2 minuty czmeu?

Intel core i5
4 gb ram
geforce gt320 m 1gb
dysk 500gb sata


RE: Dysk primary podczas instalacji - thermalfake - 16.06.2012 20:51

Dyski 500Gb po przeliczeniu są widziane jako powierzchnie o wielkości 465GB. To o czym piszesz wskazuje na to iż dysk zawiera już jedną partycje podstawową (primary). Nie możesz dysku podzielić bo najpierw trzeba ją usunąć i dopiero pozakładać. Najlepiej gdybyś podrzucił zrzut ekranowy.


RE: Dysk primary podczas instalacji - adamos54 - 17.06.2012 08:19

(16.06.2012 20:51)thermalfake napisał(a):  Dyski 500Gb po przeliczeniu są widziane jako powierzchnie o wielkości 465GB. To o czym piszesz wskazuje na to iż dysk zawiera już jedną partycje podstawową (primary). Nie możesz dysku podzielić bo najpierw trzeba ją usunąć i dopiero pozakładać. Najlepiej gdybyś podrzucił zrzut ekranowy.

No i cały dysk jest partycją podstawową to jak to zmienić bo, nie mogę z tego powodu utworzyć drugiej partycji


RE: Dysk primary podczas instalacji - thermalfake - 17.06.2012 11:40

Dwa sposoby jeśli nie mamy nic innego pod ręką:
- w momencie pokazania partycji jak na obrazku klikamy w Opcje dysku i potem zaznaczając partycję na Usuń

[Obrazek: instalacja_systemu_window7_6-594x444.jpg]

- bootujemy nośnik, w momencie pokazania się pierwszej niebieskiej planszy wciskamy kombinację klawiszy Shift i F10 co wywoła konsolę Win RE, wklepujemy polecenia uruchamiające narzędzie partycjonujące
Cytat:diskpart (chwilę czekamy)
list disk (patrzymy na numer dysku, najczęściej 0 i wklepujemy go do następnego polecenia)
select disk nr_dysku
clean (czyści układ partycji i mbr)
exit
po czym ponownie uruchamiamy komputer do instalacji z wyczyszczonym dyskiem i tam za pomocą interfejsu tworzymy nowe partycje.


RE: Dysk primary podczas instalacji - adamos54 - 19.06.2012 13:56

Dzięki wielkie pomogło


Dysk primary podczas instalacji (rozwiązany) - Nostromo - 19.06.2012 14:10

Wątek rozwiązany.