Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Obszerny folder System Resorte - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Obszerny folder System Resorte (/obszerny-folder-system-resorte-24299-t)



Obszerny folder System Resorte - lonialomax - 14.06.2012 10:42

Witam. W ostatnim czasie zauważyłem zmniejszenie wolnego miejsca na partycji systemowej. po sprawdzeniu folder System Volume Information ma 14 Gb i nie wiem czy jest on niezbędny do pracy systemu czy można go jakoś opróżnić. Przywracanie systemu mam wyłączone. Obraz systemu mam zapisany na dysku zewnętrznym. Dziękuję za ewentualne porady.


RE: Obszerny folder System Resorte - Portator - 14.06.2012 16:24

Witaj. Ten folder zawiera punkty przywracania systemu.
Tak prawidłowo wyłączasz przywracanie systemu:
http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/Turn-System-Restore-on-or-off
A jak Ty robiłeś skoro folder SVI ma taką pojemność, on powinien zostać opróżniony przy wyłączonym przywracaniu.


RE: Obszerny folder System Resorte - lonialomax - 14.06.2012 17:29

Witam. Tak Mam właśnie powyłączane wszystkie partycje. Detekcji zajętości miejsca na partycji dokonałem programem SpaceSniffer i w nim widzę, że SVI zawiera podfolder System Resorte- 13Gb, a w nim z kolei jest podfolder FRStaging- 12,9 Gb, a w tym folderze jest tak jakby drugi system z folderem Windows,Program Files,Program Data, MSOCache i Users. Możliwe by było, że taki układ stworzył się przy kopiowaniu systemu na nowy HDD, bo taką operację robiłem w programie EASEUS Partition. Teraz pytanie czy można i jak usunąć te podfoldery.


RE: Obszerny folder System Resorte - bodziulla - 15.06.2012 11:42

Hej,
Przed zrobieniem kopii musisz pousuwać wszystkie śmieci oprogramowania itd. Z kopii teraz nic nie usuniesz z samej siebie, bo ma to wszystko zawarte w sobie. Dwa podam ścieżki co masz usunąć. Co do przywracnia systemu możesz po prostu zmniejszyć sobie jej zawartość i ją ustalić na stałe. Pytanie też czy system x64:
- przywracanie systemu- Komputer/Właściwości/Ochrona systemu/ dla poszcególnego dysku wyłączasz lub ustawiasz przywracanie systemu i miejsce dla niego przeznaczone;
- C:\Program Files (x86)\InstallShield Installation Information- usuwasz wszystko;
- C:\Windows\SoftwareDistribution\Download- usuwasz wszystko zawartośc po aktualizacjach;
- C:\Users\Twoja nazwa komp\AppData\Local\Temp- usuwasz wszystko pozostaje plik tylko FXSAPIDebugLogFile.txt;
- C:\Users\Twoja nazwa komp\AppData\Local\Downloaded Installations- usuwasz wszystko;
- przy czym robisz oczyszczanie dysku w zależnośći czy masz już system SP czy dopiero wgrywasz?.- klikasz na partycję C:Właściwości/Czyszczenie dysku i wybierasz co ma wyczyścić a w szczególności pozostałości po SP1 dla systemu.
Jak na razie tyle Uśmiechnięty
Pzdr


RE: Obszerny folder System Resorte - lonialomax - 15.06.2012 16:03

Witam. System x86, a problem jak napisałem wyżej jest w SVI- dołączam screena ze SpaceSniffer, a obraz dysku sprawdziłem i w nim Win.7 ma 30 Gb czyli o te 13 Gb mniej. Próbowałem usunąć folder FRStaging nawet z Win.7 live CD, ale bez skutku.

Witam ponownie. Przywróciłem system z obrazu dysku kosztowało mnie to tylko dwumiesięczne aktualizacje dwóch systemów,ale i tak zeszło. Wszystko jest na swoim miejscu. Chyba odkryłem winowajcę zaistniałej sytuacji, otóż folder FRStaging i jego podfoldery miały tą samą datę utworzenia zgodną z próbą przywrócenia systemu Win. 7, który wywalił mi bluscreena po instalacji Relase Preview. W czasie tej przywracania wyłączony został prąd i potem nie powróciłem do przywracania tylko uruchomiłem system z opcji ostatnio poprawne uruchomienie. I to chyba na tyle w tym temacie chyba, że się mylę.