Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
System nie pyta o hasło po wybudzeniu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: System nie pyta o hasło po wybudzeniu (/system-nie-pyta-o-haslo-po-wybudzeniu-24136-t)



System nie pyta o hasło po wybudzeniu - piotreek - 06.06.2012 12:02

Witam,

Mam taki problem z Windows 7 eng x64 na lapku dell. Problem ten dotyczy hasła, przy uruchamianiu systemu od zera system normalnie pyta o hasło, natomiast po wybudzeniu z uśpienia lub hibernacji system o takowe hasło nie pyta. W opcjach zasilania mam ustawione, aby po wzbudzeniu o to hasło pytał, tak samo w zaawansowanych opcjach planu zasilania.

Nie wiem co jest, ale mnie to denerwuje. Może mi ktoś poradzić o co chodzi?

Mógłbym zrobić format, ale poza tym hasłem system chodzi całkiem dobrze, a poza tym był niecały miesiąc temu instalowany od nowa.

System mam z msdnaa, więc bez śmieci z della.


RE: System nie pyta o hasło po wybudzeniu, - thermalfake - 06.06.2012 13:32

Jest ono ustawione zarówno dla zasilania z baterii jak i zasilacza ?
Ustawiałeś swój własny plan zasilania ?
Domyślnie w konsoli wiersza poleceń

Cytat:powercfg -SETACVALUEINDEX <profile> SUB_NONE CONSOLELOCK 1
powercfg -SETDCVALUEINDEX <profile> SUB_NONE CONSOLELOCK 1

<profile> - SCHEME_BALANCED, SCHEME_MAX, SCHEME_MIN lub GUID planu zasilania

W GPO czyli edytorze lokalnych zasad grupy (gpedit.msc może nadpisuje ustawienia) daje już po angielsku
User Configuration -> Administrative Templates -> System -> Power Management -> "Prompt for password on resume from hibernate / suspend".


RE: System nie pyta o hasło po wybudzeniu, - peciaq - 06.06.2012 13:56

Zastanów się, kiedy problem zaczął występować i może uda ci się skorzystać z Przywracania systemu.


RE: System nie pyta o hasło po wybudzeniu - piotreek - 06.06.2012 18:54

Po wklepaniu tych komend w cmd normalnie i jako admin wywala: The system cannot find the file specified.
W GPO niezależnie jak ustawię i tak nie pyta o to hasło. Profili zasilania własnych nie ustawiałem.

Teraz mi się przypomniało, że instalowałem Sunrise Seven, program do optymalizacji i jakieś tam usługi wyłączył, ale dałem mu żeby powrócił do ustawień domyślnych co program wykonał.

Nie mam pomysłów już, a z takiego powodu nie chcę formata robić.

Dzięki za pomoc i liczę na więcej Zacieszacz


RE: System nie pyta o hasło po wybudzeniu - peciaq - 06.06.2012 18:59

Bo to jest syf ten Sunrise Seven, szczególnie dla amatarów, którzy nie potrafią go poprawnie użyć (bez obrazy).
Powtarzam, sprawdź czy masz punkt przywracania, najlepiej sprzed instalacji Sunrise Seven.


RE: System nie pyta o hasło po wybudzeniu - piotreek - 06.06.2012 21:14

Nie mam punktu przywracania. Jaka filozofia jest w tym programie, gdzie jest button optymalizacja usług?? Nie raz korzystałem z tego programu i nigdy nie było takich problemów.


RE: System nie pyta o hasło po wybudzeniu - Portator - 07.06.2012 05:53

Witam. Czytałeś to:
http://windows7forum.pl/podczas-wybudzania-system-nie-chce-pytac-o-haslo-7905-t


RE: System nie pyta o hasło po wybudzeniu - piotreek - 07.06.2012 08:04

Tak, czytałem i nic to nie dało.


RE: System nie pyta o hasło po wybudzeniu - Portator - 07.06.2012 08:58

Tutaj jest odwrotna sytuacja ale sprawdź ustawienia:
http://windows7forum.pl/koniecznosc-wpisania-hasla-po-uspieniu-komputera-13171-t


RE: System nie pyta o hasło po wybudzeniu - piotreek - 07.06.2012 12:55

Sprawdziłem, wszystko było ok, ale zmieniłem je zastosowałem i znów zmieniłem. Nic to nie dało.