Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Czy Polska jest fajna? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Hydepark (/hydepark-18-f)
+--- Wątek: Czy Polska jest fajna? (/czy-polska-jest-fajna-24104-t)



Czy Polska jest fajna? - Portator - 04.06.2012 14:33

[Obrazek: fajnapolska-pan.jpg]

Newsweek w serii artykułów z serii Fajna Polska odpowiada na to pytanie twierdząco. Dacie się przekonać?

Czasem można odnieść wrażenie, że rodacy wstydzą się swojego kraju. Potrafią znaleźć w nim same wady: dziurawe drogi, kulejący system opieki medycznej i zdrowotnej, niskie zarobki. Jako naród znani jesteśmy z narzekania, ale nie brakuje także optymistów, którzy uważają, że nie ma lepszego miejsca do życia niż Polska.

Newsweek zorganizował akcję Fajna Polska. Autorzy artykułów pisanych z myślą o niej piszą, dlaczego uważają Polskę za wyjątkową.

[Obrazek: fajnapolska.jpg]

„Jeszcze niedawno Polska była w Niemczech opisywana jako kraj złodziei samochodów i postkomunistycznej brzydoty. Dziś niemieckie media ogłaszają, że ‘Polska to największy success story w Europie’” – można przeczytać w Newsweeku.

Koniecznie przeczytajcie wspomniane artykuły i przekonajcie się, że nasz kraj można lubić nie tylko za rzeczy pozytywne, ale także za te uważane za dziwaczne, głupie... Pomyślcie, za co Wy lubicie Polskę.

Fot.: Andrzej Tokarski | Dreamstime.com


RE: Czy Polska jest fajna? - ulmus102 - 04.06.2012 15:22

Kraj gór śmieci, gdzie ludzie zabierają do lasu napoje i batony, a odpadki rzucają za plecy. Puszki po napojach fruwają z okien samochodów. Brzegi rzek i jezior to wysypiska śmieci.
Rzeczywiście jest za co lubić ten kraj, tych "ludzi", którzy tu mieszkają.
Za miesiąc przyjeżdża do mnie Anglik, gdzie mam go zaprowadzić, żeby nie najeść się wstydu? Chyba puszczę mu kilka filmów i na tym poprzestanę...


RE: Czy Polska jest fajna? - peciaq - 04.06.2012 15:44

Bo wg ciebie oprócz śmieci nic w tym kraju nie ma?
Mam szwagra Anglika, mieszka tu od 4 lata i jakoś żyje