Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak zniszczyć telewizor kineskopowy? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Hydepark (/hydepark-18-f)
+--- Wątek: Jak zniszczyć telewizor kineskopowy? (/jak-zniszczyc-telewizor-kineskopowy-24085-t)



Jak zniszczyć telewizor kineskopowy? - rafal723 - 03.06.2012 09:11

Potrzebuję zniszczyć TV kineskopowy CRT Curtis 21' . Najlepiej tak żeby nie było śladu, ale liczy się prędkość akcji i efektywność. Zrzucanie i rozbijanie ... raczej nie wchodzi w rachubę. Próbowałem pryskać roztworem wody z solą o wysokim stężeniu, ale nic się nie stało, a nie mam czasu żeby pryskać przez tydzień. Słyszałem też o sposobie z magnesem, że wyjdzie tęcza gdy przyłożę do kineskopu, ale nie mam takiego magnesu, zresztą kupiłbym go dopiero w ostateczności. Co radzicie ? BTW (wiem, że dziecinne pytanie, ale odpowiedzcie) Czy gdybym wlał w "tył" trochę wody podczas jego pracy, to będzie później jakiś ślad ? I jak go to wykończy, małe zwarcie, czy trochę większy "wybuch" ? Proszę, pomóżcie.


RE: Jak zniszczyć telewizor ? (for real, guys xD) - DamiaX - 03.06.2012 13:36

Hmm ja bym proponował niezłą zwarę.
Spróbuj rozebrać telewizor i zrobić "łączenia" pourywać części tak aby zwara zaistniała Cwaniak.


RE: Jak zniszczyć telewizor ? (for real, guys xD) - rafal723 - 03.06.2012 18:05

"tak" to znaczy jak ? Bo wiesz, ja kompletnie "Zielony" jestem jeśli chodzi o technikę (tego typu)


RE: Jak zniszczyć telewizor ? (for real, guys xD) - MrDanio - 03.06.2012 20:26

Tylko odłącz prąd, bo w środku ma takie napięcie że hoho.

Po co chcesz go zniszczyć ?
Domyślam się, że to pretekst do kupna nowego Zacieszacz


RE: Jak zniszczyć telewizor ? (for real, guys xD) - DamiaX - 03.06.2012 20:32

Ponacinaj kable zbliż je do siebie. Dolutuj kable do siebie i takie tam Cwaniak.
I potem do prądu podłącz i gotowe.


RE: Jak zniszczyć telewizor ? (for real, guys xD) - Nostromo - 03.06.2012 22:21

Woda odpada, przewodzi prąd(Euro niedługo a chyba chcesz oglądać?) i zostawi ślady, plamy+kurz=błoto.
Lutowanie ciętych kabli też, bo może być widoczne.
Może lepiej podgrzać kilka wiązek połączonych przewodów płomieniem z mikrolutownicy na gaz, tak żeby to wyglądało na przegrzanie i zwarcie naturalne, najlepiej tych doprowadzających napięcie do kineskopu, to jeden z podstawowych elementów, których niczym się nie zastąpi(nowych nie ma a stare...są stare),kabel zasilający wyłączony z sieci i gaśnica oczywiście pod ręką. Najbezpieczniej i najtaniej uszkodzić bebechy pilota, o ile taki jest w tym modelu.
A najlepiej porozmawiać z rodzicami, telewizory kineskopowe są niezwykle żarłoczne jeżeli chodzi o zapotrzebowanie na energię(argument ekonomiczny), psują też wzrok, jonizują powietrze niekorzystnie dla nas i roślin w pokoju(argument zdrowotny), ew. wszyscy już mają ledy i plazmy nawet ten zarozumiały Malinowski z drugiego piętra, którego nie lubicie(argument-ambicja i zemsta-oj słodka)...itd. Zacieszacz


RE: Jak zniszczyć telewizor ? (for real, guys xD) - thermalfake - 05.06.2012 00:42

A ja trochę od innej strony w tym temacie. Trochę mi jest przykro na to co reprezentuje ze sobą nowe pokolenie. Mnie bynajmniej nauczono do szacunku dla rodziców jak i tego na co ciężko pracują niekiedy dniami i nocami. Nigdy by mi nie przyszło do głowy rozwalać a tym samym wymuszać. W sieci można znaleźć pytania małolatów podobne do tego zadanego. Jeśli by mi nie odpowiadał ten nieszczęsny tv porozmawiał bym z rodzicami czy by się trochę dorzucili a resztę próbowałbym zarobić rękoma - idą wakacje praca sezonowa czeka.


RE: Jak zniszczyć telewizor ? (for real, guys xD) - peciaq - 05.06.2012 01:43

Pytanie podstawowe to po co chcesz to zrobić? Bo jeśli jest tak jak pisze thermalfake, czyli zniszczyć żeby rodzice byli zmuszeni kupić nowy, to jest to najwyższych lotów głupota.
Jeżeli i tak planujecie zakupić nowy, to stary wystaw na Allegro za jakieś grosze, niektórzy zbierają taki sprzęt, choćby serwisy RTV dla części na wymianę.


RE: Jak zniszczyć telewizor kineskopowy? - LadyInBlue - 07.06.2012 14:36

Duże pole elektromagnetyczne powoduje przekłamania kolorów w obrazie. No, ale właśnie -> czemu chcesz go zniszczyć? Jeżeli z powodu: zepsuję to starzy kupią nowy, wypasiony to powinieneś się puknąć w głowę.


RE: Jak zniszczyć telewizor kineskopowy? - Maxim128 - 14.06.2012 18:33

Ale za to w TV kineskopowy mozna walnac czyms ciezkim I nic sie nie stanie... Proponuje w ogole przestac ogladac TV a w szczegolnosci mainstreamowe kanaly.


RE: Jak zniszczyć telewizor kineskopowy? - bodziulla - 15.06.2012 11:00

Hej.
Pytanie po co?. Dwa popieram Therme. Trzy znam gościa, który ma do dzisiaj Rubina i powiem szczerze, że obraz się umywa co do nowych tv. Postawił mi tv nowy LCD itp a swój, kurka oniemiałem, że te starsze rzeczy są zrobione o niebo lepiej a nie jak dzisiejsze. KUP, UŻYWAJ (przez jakiś czas), WYRZUĆ i kup nowy, bo moda!!.
Pzdr


RE: Jak zniszczyć telewizor kineskopowy? - Maxim128 - 16.06.2012 06:24

@popieram ludzie powariowali I nie potrafią szanować sprzętu. Ja mam wieże ponad 20letnią w stanie bdb jedyna oznaka starości to zarysowania na obudowie gramofonu(pamiętacie jeszcze co to jest gramofonZadowolony). TV na Allegro sprzedałem jakieś 2mies temuCwaniak I dlaczego chcesz pozbyć się TV?