Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Wyłączanie systemu przy pewnych grach - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Gry (/gry-29-f)
+---- Wątek: Wyłączanie systemu przy pewnych grach (/wylaczanie-systemu-przy-pewnych-grach-24057-t)



Wyłączanie systemu przy pewnych grach - jarrino - 01.06.2012 20:29

Czy ktoś miał już taki problem?
W grach Batelfield i ostatnio Sniper Elite w pewnych momentach komputer się wyłącza.
Grafika to GTX 285, procesor i7 3,5 no i oczywiście Windows 7 prof.
Wszystko jest legalne,kupne i aktualizowane.Zasilacz 650 W.


RE: Wyłączanie systemu przy pewnych grach - peciaq - 01.06.2012 22:19

Coś się dzieje chwilę wcześniej? Jakiś komunikat, błąd, dźwięk?


RE: Wyłączanie systemu przy pewnych grach - jarrino - 01.06.2012 22:45

(01.06.2012 22:19)peciaq napisał(a):  Coś się dzieje chwilę wcześniej? Jakiś komunikat, błąd, dźwięk?

Zupełnie nic.Ani dźwięku ani komunikatu i komputer się wyłącza.Nie restartuje...


RE: Wyłączanie systemu przy pewnych grach - peciaq - 01.06.2012 23:21

Zaraz przeliczę na odpowiedniej stronce ile energii potrzebujesz, a powiedz mi w tym czasie jakiej firmy masz ten zasilacz? Model jaki?

Nie znam dokładnie wszystkich twoich części co ci tam siedzi, na oko jak liczę to wychodzi że potrzebujesz około 620-670 W, więc może być tak że zasilacz nie daje rady. Ale tak jak mówię, nie wiem dokładnie, co ci tam siedzi, więc podaję stronkę, jak znasz trochę angielski to sobie poradzisz i policzysz dokładnie.

ZAPOTRZEBOWANIE ENERGII


RE: Wyłączanie systemu przy pewnych grach - jarrino - 02.06.2012 10:04

(01.06.2012 23:21)peciaq napisał(a):  Zaraz przeliczę na odpowiedniej stronce ile energii potrzebujesz, a powiedz mi w tym czasie jakiej firmy masz ten zasilacz? Model jaki?

Nie znam dokładnie wszystkich twoich części co ci tam siedzi, na oko jak liczę to wychodzi że potrzebujesz około 620-670 W, więc może być tak że zasilacz nie daje rady. Ale tak jak mówię, nie wiem dokładnie, co ci tam siedzi, więc podaję stronkę, jak znasz trochę angielski to sobie poradzisz i policzysz dokładnie.

ZAPOTRZEBOWANIE ENERGII


Dzięki oczywiście przeliczę to ale o tyle mnie to dziwi bo w grę F-1 2011,która jest dość dynamiczną grą i mam ustawione wysokie detale,nie ma żadnych problemów a gram już rok i czasem dość długo jednorazowo....


RE: Wyłączanie systemu przy pewnych grach - peciaq - 02.06.2012 11:50

Ale to nie sama dynamika gry decyduje o jej zużywaniu zasobów. Czasem obraz może być niemal nieruchomy ale mieć dużo detali, cieni i tych innych pierdół, a to zużywa więcej pamięci na karcie graficznej, przez co karta pobiera więcej energii.


RE: Wyłączanie systemu przy pewnych grach - jarrino - 02.06.2012 12:13

(02.06.2012 11:50)peciaq napisał(a):  Ale to nie sama dynamika gry decyduje o jej zużywaniu zasobów. Czasem obraz może być niemal nieruchomy ale mieć dużo detali, cieni i tych innych pierdół, a to zużywa więcej pamięci na karcie graficznej, przez co karta pobiera więcej energii.

Z obliczeń wynika,że komputer potrzebuje ok. 500W więc zasilacz Modecom,który mam powinien wystarczyć.


RE: Wyłączanie systemu przy pewnych grach - peciaq - 02.06.2012 12:32

MODECOM dobra firma.
Powiedz mi jeszcze komputer się wyłącza tak? A nie restartuje?


RE: Wyłączanie systemu przy pewnych grach - jarrino - 02.06.2012 12:50

(02.06.2012 12:32)peciaq napisał(a):  MODECOM dobra firma.
Powiedz mi jeszcze komputer się wyłącza tak? A nie restartuje?

Nie restartuje,po prostu cisza.Czytałem,że na któregoś Batelfielda jakieś patche wychodziły z tym związane,ale nie jestem w temacie...Cwaniak


RE: Wyłączanie systemu przy pewnych grach - peciaq - 02.06.2012 13:04

No jeżeli masz oryginalną grę, to możesz spokojnie ze strony EA pobrać takie patche, jeśli to były oficjalnie wydane.
Ale ponieważ to się dzieje na 2 grach różnych, to jest to podejrzane.
Zwykle takie problemy związane z zasilaniem, wyłączaniem czy restartowaniem są powodowane przez zasilacz.
Masz może możliwość sprawdzić na innym zasilaczu?


RE: Wyłączanie systemu przy pewnych grach - jarrino - 02.06.2012 13:32

(02.06.2012 13:04)peciaq napisał(a):  No jeżeli masz oryginalną grę, to możesz spokojnie ze strony EA pobrać takie patche, jeśli to były oficjalnie wydane.
Ale ponieważ to się dzieje na 2 grach różnych, to jest to podejrzane.
Zwykle takie problemy związane z zasilaniem, wyłączaniem czy restartowaniem są powodowane przez zasilacz.
Masz może możliwość sprawdzić na innym zasilaczu?

chyba jednak jak piszesz będę musiał,dzięki...Cwaniak


RE: Wyłączanie systemu przy pewnych grach - peciaq - 02.06.2012 13:33

No sprawdź, jak będzie na innym zasilaczu to samo, to analizujemy dalej, a jak problem nie wystąpi to masz walnięty zasilacz...


RE: Wyłączanie systemu przy pewnych grach - jarrino - 03.06.2012 11:15

(02.06.2012 13:33)peciaq napisał(a):  No sprawdź, jak będzie na innym zasilaczu to samo, to analizujemy dalej, a jak problem nie wystąpi to masz walnięty zasilacz...

Jedna uwaga,źle napisałem bo komputer nie wyłącza się całkiem tylko restartuje.Chyba trzeba czekać na "pacza" bo w jednej z gier już tak miałem i po aktualizacji minęło...;)Pozdrawiam.


RE: Wyłączanie systemu przy pewnych grach - thermalfake - 03.06.2012 22:38

Cały zestaw nie pobierze więcej jak 400W z linii 12V bo po prostu nie ma na to szans. Sama grafika w trybie obciążenia 3d wyssie do 180W, podliczając cpu, pracujący dysk i napęd plus płytę główną nie da się przekroczyć.


RE: Wyłączanie systemu przy pewnych grach - jarrino - 03.06.2012 23:21

(03.06.2012 22:38)thermalfake napisał(a):  Cały zestaw nie pobierze więcej jak 400W z linii 12V bo po prostu nie ma na to szans. Sama grafika w trybie obciążenia 3d wyssie do 180W, podliczając cpu, pracujący dysk i napęd plus płytę główną nie da się przekroczyć.


Podobnie myślę i wydaje mi się,że to problem gry a nie komputera.Trzeba poczekać po prostu jeśli to się dzieje w tej grze u wielu ludzi to może coś wypuszczą...;)Dzieki