Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Samoistne włączanie się uśpionego laptopa w nocy - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Samoistne włączanie się uśpionego laptopa w nocy (/samoistne-wlaczanie-sie-uspionego-laptopa-w-nocy-23791-t)



Samoistne włączanie się uśpionego laptopa w nocy - tomisio - 19.05.2012 13:32

Koledzy,
na noc zamykam pokrywę laptopa i przechodzi w stan uśpienia, zauważyłem że o 2 w nocy laptop się uruchamia, przejrzałem wszystkie programy i żaden z nich nie ma ustawionych ani aktualizacji ani skanowania ani nic, jak dojść do tego co powoduje włączanie laptopa.

Pozdrawiam


RE: Laptop sam się włącza - Portator - 19.05.2012 14:18

Otwórz Panel sterowania > Opcje zasilania > Wybierz skutek zamknięcia pokrywy ( menu po lewej stronie ).
Zmień opję na Zamknij. Sprawdź co się wydarzy.


RE: Samoistne włączanie się uśpionego laptopa w nocy - tomisio - 19.05.2012 18:29

Już to robiłem, jak zrobię zamknij to wszystko jest ok


RE: Samoistne włączanie się uśpionego laptopa w nocy - Portator - 20.05.2012 06:17

Sprawdź w Biosie:
Ekran "Power Mangement Setup", Opcje:

Wake-Up by PCI card/LAN - wybudzenie ze stanu uśpienia przez kartę sieciowa,
Power On by Ring - wybudzenie przez modem,
Resume by Alarm - włączenie o określonym czasie.

Wszystkie powinny być wyłączone (Disabled).


RE: Samoistne włączanie się uśpionego laptopa w nocy - tomisio - 20.05.2012 13:19

No niestety nie mam takiej zakładki w biosie, może dodam że laptok to sony-vaio vgn-aw41zf


RE: Samoistne włączanie się uśpionego laptopa w nocy - thermalfake - 20.05.2012 17:02

Wejść do wiersza poleceń z uprawnieniami administratora i wklepać
powercfg lastwake

http://www.sevenforums.com/tutorials/122012-lastwake-command.html


RE: Samoistne włączanie się uśpionego laptopa w nocy - tomisio - 24.05.2012 17:02

No niestety nie pomogło.


RE: Samoistne włączanie się uśpionego laptopa w nocy - thermalfake - 27.05.2012 18:58

Ale co nie pomogło, system nie wie co go wzbudziło ?


RE: Samoistne włączanie się uśpionego laptopa w nocy - tomisio - 29.05.2012 16:53

Sorki, nie tu napisałem, wklejam co jest


RE: Samoistne włączanie się uśpionego laptopa w nocy - thermalfake - 09.06.2012 13:59

Zastosuj się do tego wpisu i daj znać jak poszło.
Ostatnim urządzeniem jaki wybudził sprzęt wg obrazka był przycisk (włącznik) ale to pewnie nie o to chodzi gdyż musiałeś to zrobić.


RE: Samoistne włączanie się uśpionego laptopa w nocy - tomisio - 10.06.2012 09:56

wklejam


RE: Samoistne włączanie się uśpionego laptopa w nocy - magpyr12345 - 13.06.2012 13:05

pewnie masz ustawioną aktualizację Windowsa, domyślnie jest to o 3 rano i dlatego laptop się włącza. Wejdź do centrum aktualizacji, zmień godzinę, albo zrezygnuj z automatycznych aktualizacji:-)


RE: Samoistne włączanie się uśpionego laptopa w nocy - thermalfake - 13.06.2012 14:52

Wg obrazka do sprawdzenia dwie rzeczy:
- mysz usb
- w harmonogramie zadań SuperAntiSpyware Scheduled Task

Cytat:pewnie masz ustawioną aktualizację Windowsa, domyślnie jest to o 3 rano i dlatego laptop się włącza. Wejdź do centrum aktualizacji, zmień godzinę, albo zrezygnuj z automatycznych aktualizacji:-)

Nie sądzę, żeby tam zaglądał do tej pory oraz "zauważyłem że o 2 w nocy laptop się uruchamia".


RE: Samoistne włączanie się uśpionego laptopa w nocy - tomisio - 14.06.2012 13:31

Aktualizacja windy przestawiłem na 8 rano, sprawdzę dzisiaj mysz, a najdziwniejsze jest to że SuperAntiSpyware, miałem kiedyś, teraz go nie mam, chyba że coś źle poszło przy odinstalowaniu.

pozdrawiam


RE: Samoistne włączanie się uśpionego laptopa w nocy - peciaq - 14.06.2012 17:57

Na przyszłość do odinstalowywania programów polecam np. Advanced Uninstaller Pro albo Revo Uninstaller. Programy te czyszczą oprócz zwykłej deinstalacji również wszelkie pozostałości i ustawienia po danym programie.


RE: Samoistne włączanie się uśpionego laptopa w nocy - tomisio - 14.06.2012 18:49

Problem rozwiązany, ten antyspyware został odinstalowany, ale jakimś cudem pozostał schedule i on się aktywował o 2 w nocy, w harmonogramie zakończ i pomogło, dzięki wszystkim.

pozdrawiam


Samoistne włączanie się uśpionego laptopa w nocy (rozwiązany) - House - 14.06.2012 19:08

Wątek rozwiązany.