Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Instalacja systemu OEM na Toshiba c600 bez recovery - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Instalacja systemu OEM na Toshiba c600 bez recovery (/instalacja-systemu-oem-na-toshiba-c600-bez-recovery-23763-t)



Instalacja systemu OEM na Toshiba c600 bez recovery - karol993 - 18.05.2012 10:36

Cześć,
Mam laptopa Toshiba c600 z oryginalnym systemem W7 Home Premium dodanym z laptopem bez płytki. Chciałbym postawić na laptopie na nowo system, ale nie z partycji recovery ( bez zbędnych programów i dwóch partycji ) tylko z płytki i tu mam do Was pytanie. Czy mogę skądś ściągnąć obraz płytki ( o ile mi wiadomo wersje OEM ) żeby po instalacji wpisać swój oryginalny klucz systemu i aby aktywacja przebiegła bez problemu?


RE: Reinstalacja systemu na laptopie - thermalfake - 18.05.2012 11:24

Dobra rada zanim postawisz niebrandowany system zrób płytki recovery i je schowaj do szafy. Stawiając system niszczysz fabryczny MBR więc kiedyś odpalenie recovery z dysku się nie powiedzie.
Jeśli chodzi o drugie pytanie można ale nikt Ci nie poda dokładnie skąd (jest tego pełno) gdyż są to źródła nieoficjalne co stanowi między innymi złamanie regulaminu forum.


RE: Reinstalacja systemu na laptopie - karol993 - 18.05.2012 12:17

Płytki recovery zrobiłem ( 3 płyty dvd ). Więc jeśli znajde wersje OEM i ją zainstaluje i wpisze oryginalny serial to wszystko bedzie ładnie śmigać i bdzie oryginalne ? Uśmiechnięty


RE: Reinstalacja systemu na laptopie - thermalfake - 18.05.2012 15:24

(18.05.2012 12:17)karol993 napisał(a):  Płytki recovery zrobiłem ( 3 płyty dvd ). Więc jeśli znajde wersje OEM i ją zainstaluje i wpisze oryginalny serial to wszystko bedzie ładnie śmigać i bdzie oryginalne ? Uśmiechnięty

Tak będzie nadal oryginalny (po to jest numer na naklejce COA pomimo, że fabrycznie system jest aktywowany kluczem SLP) ale nie od razu będzie idealnie śmigać bo musisz doinstalować takie rzeczy jak
- toshiba value added package do obsługi klawiszy
- dedykowany sterownik graficzny (nie referencyjny ze strony nvidia/ati)
Aplikacje takie jak ConfigFree czy Tempro możesz sobie odpuścić.