Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Bardzo dużo procesów explorer.exe/Pliki .lnk - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Bardzo dużo procesów explorer.exe/Pliki .lnk (/bardzo-duzo-procesow-explorer-exe-pliki-lnk-23637-t)



Bardzo dużo procesów explorer.exe/Pliki .lnk - xkarox132 - 12.05.2012 16:56

Witam. W menedżerze widzę baaaaaaardzo dużo procesów nazwanych 'explorer.exe' i do tego pulsuje mi kursor na ekranie. Nie wiem czym to jest spowodowane, przez te explorery strasznie zużywa mi procesora i pamięci RAM.


****************************************************************************************************​***************************************

Ostatnio brat wysłał mi plik .zip.lnk. Zdziwiłem się, że nie otwiera się winrarem więc - uruchom za pomocą - winrar' No i się zaczeło, wszystkie ikonki, skróty etc. zmieniły swoje rozszerzenie na .lnk. Ikony zmieniły się na białe, puste kartki. Kliknąłem na jedną z nich i - uruchom za pomocą - eksplorer.exe no i znów mogę uruchamiać programy, ale ikonki zmieniły się znów na ikonki explorer.exe. A po próbie zmienienia ikony we właściwościach po prostu nic się nie dzieje.
Liczę na pomoc.

Zauważyłem że cały czas tworzą się nowe procesy 'explorer.exe'

Także dużo jest procesów svhost...

Prosze o pomoc. Za tworzenie procesów explorer.exe jest odpowiedzialny svchost.exe nie wiem o co chodzi.