Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak zmienić tło w folderach? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Jak zmienić tło w folderach? (/jak-zmienic-tlo-w-folderach-2363-t)



Jak zmienić tło w folderach? - dareczek_wawa - 11.11.2009 23:41

Jak zmienić tło w folderach (z obecnego białego) - czy ktoś próbował. Chciałbym mieć np. tło z jakimś obrazem.
Z góry dziękuje za podpowiedź.


RE: Tło w folderach - cordat - 12.11.2009 09:50

Też chętnie bym zmienił Uśmiechnięty Próbowałem kilku sposobów z Visty, ale nic nie działa Smutny


RE: Tło w folderach - beabea - 25.05.2012 12:49

Mi się udało zmienić tło w folderach na Windows 7 HP 64 bit za pomocą programu AveFolderBGW764Bit (jest też wersja na 32 bity). Niestety, na foldery bibliotek nie działa. Zmienił tło we wszystkich folderach (także w folderze użytkownika) oprócz bibliotek, folderu Windows i Program files. Może wie ktoś, jak zmienić tło w folderach bibliotek?


RE: Tło w folderach - Portator - 25.05.2012 15:02

Zobaczcie to:





RE: Tło w folderach - beabea - 25.05.2012 16:41

No niestety, u mnie ten program nie działa. Miałam go już wcześniej i też nie działał, ale wypróbowałam jeszcze raz, dokładnie wersję z linka pod filmikiem i nadal nic. Folderu Biblioteki nawet nie da się wybrać, bo przycisk OK jest przy nim nieaktywny. Wybrałam więc poprzez ścieżkę: C:\Users\x\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Libraries ale to też nic nie pomogło. Tym razem po zaznaczeniu folderu Libraries czy któregoś z podfolderów w tym folderze przycisk OK był już aktywny, ale tło i tak się nie zmieniło, mimo że program uruchomiłam jako administrator, a po zmianie jeszcze zrestartowałam system. Ciekawe, dlaczego gostkowi na filmie działa. Może ma coś pozmieniane w systemie...


RE: Jak zmienić tło w folderach? - dziki314 - 25.05.2012 21:16

Nie wiem dlaczego u ciebie nie działa,właśnie sprawdziłem ten program u siebie i działa jak należy a mam system 64bit,może masz jakiś błąd systemowy.Zniesmaczony


RE: Jak zmienić tło w folderach? - beabea - 25.05.2012 21:25

Ale jaki? Nie zauważyłam żadnych usterek, a po komentarzach do tego programu (nie tylko na YT) widać, że wielu osobom też nie działa. Może chodzi o wersję Home Premium? A może to działa na systemach, które były już wcześniej jakoś modyfikowane, np. przez zastosowanie stylów wizualnych? Myślisz, że użycie np. Universal Theme Patcher mogłoby pomóc?


RE: Jak zmienić tło w folderach? - Portator - 26.05.2012 07:41

Użycie UTP i włączenie niecertyfikowanych styli może być skuteczne. A tak może trochę na wyrost, uruchom przez cmd narzędzie skanowania ( ono naprawia i uzupełnia braki ).


RE: Jak zmienić tło w folderach? - beabea - 26.05.2012 10:13

Chyba jednak dam sobie z tym spokój. Trochę poczytałam i zauważyłam, że wiele osób miało poważne problemy po użyciu UTP, więc teraz trochę się boję z niego korzystać. Co do skanowania, to mam podmieniony plik explorer.exe, bo zmieniałam kiedyś przycisk start i to by mi znów przywróciło ten oryginalny, a nie chcę się znów z tym bawić...