Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak rozwiązać problem ze skrótami do plików w Lenovo Thinkpad T520/Windows7 pro 64bit - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Jak rozwiązać problem ze skrótami do plików w Lenovo Thinkpad T520/Windows7 pro 64bit (/jak-rozwiazac-problem-ze-skrotami-do-plikow-w-lenovo-thinkpad-t520-windows7-pro-64bit-23597-t)



Jak rozwiązać problem ze skrótami do plików w Lenovo Thinkpad T520/Windows7 pro 64bit - kazelot91 - 11.05.2012 05:52

Witam,
Nie dawno kupiłem Laptop Lenovo Thinkpad T520 z preinstalowanym Windows 7 pro 64bit. Ma on dwa dyski jeden ssd (c: na tym jest windows ale czesc folderów które zwykle są na C są na D ) i HDD(DUśmiechnięty.
Mam następujący problem przy instalacji programów na dysku C w menu start tworzą się skróty ale w ścieżce docelowej jest zamiast dysku C mam dysk D. W dodatku zmiana ścieżki nic nie daje gdyż po wyjściu menu kontekstowego skrótu (klikając na OK) jest przywracana stara ścieżka.
Proszę o pomoc. Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.


RE: Problem ze skrótami do plików - thermalfake - 13.05.2012 20:21

Jaka jest wartość klucza ProgramFilesDir w gałęzi HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion rejestru systemowego (regedit)