Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 starter: bardzo powolne działanie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Windows 7 starter: bardzo powolne działanie (/windows-7-starter-bardzo-powolne-dzialanie-23579-t)



Windows 7 starter: bardzo powolne działanie - migot221 - 10.05.2012 06:49

Mam Windows 7 starter. Szybkość ładowania programów jest poprostu niedoprzyjęcia. Winamp np. otwiera sie z 5 minut i do tego zacina, podobnie jest z resztą programów. Sam start systemu trwa ok 10 min. Jeśli chodzi o przeglądarkę nie jest najgorzej bo mam słaby internet. Dodam ,że własnie zrobiłem reset systemu, wywaliłem wszystko co niepotrzebne...ale poprawy żadnej nie ma...czy macie jakieś wskazówki jak przyśpieszyć działanie systemu. Proszę o pomoc bo mnie szlak trafi....Smutny. Mam 1 mega ram. Nie powinno tak być biorąc chociaż pod uwagę to ze na początku działał znośnie.


RE: Windows 7 starter - działanie masakra - xardas89 - 10.05.2012 09:27

Jak masz 1 mega RAM to nie dziwie się, że komp Ci zwalnia Uśmiechnięty


RE: Windows 7 starter - działanie masakra - migot221 - 10.05.2012 09:29

zwalnia?..........on praktycznie nie chodzi. wiem ze jest muł ale bez przegięciaUśmiechnięty

można coś zrobić?


RE: Windows 7 starter - działanie masakra - Maxim128 - 10.05.2012 12:43

Cytat:Mam 1 mega ram
<facepalm>
Kolego Windowsa miałeś dołączanego do laptopa, zgadłem?
Jeśli tak, to po prostu zrób backup ważnych danych i sformatuj dysk. Następnie zainstaluj system, najlepiej XP, bo 7 na 1GB to porażka jakaś musi być


RE: Windows 7 starter - działanie masakra - migot221 - 10.05.2012 13:25

to jest 7 starter...

wg wymagań na 32 powinien chodzić z 1mega ramu


RE: Windows 7 starter - działanie masakra - thermalfake - 10.05.2012 15:18

Dokładka, rozbudowa RAM o jeszcze jedną kość wielkości 1GB - czy to jest DDR2 czy DDR3 i czy jest w ogóle wolny slot musisz podać jego model.
Następnie robimy archiwizację danych na osobnym nośniku/partycji i według instrukcji przywracamy fabryczny system.
Ponadto radziłbym się wstrzymać a przynajmniej zorientować czy producent oferuje wsparcie sterowników dla XP. Szkoda się żołądkować jeśli czegoś będzie brakować. Oczywiście @Maxim_128 masz na myśli w pełni legalny system. Samo posiadanie Win 7 starter nie upoważnia do zmiany/przenoszenia licencji systemu na inny jak się komu podoba.
Przed tym zabiegiem warto sprawdzić stan dysku twardego za pomocą takich aplikacji jak MHDD czy Victoria.


RE: Windows 7 starter - działanie masakra - Maxim128 - 10.05.2012 19:00

Cytat:Oczywiście @Maxim_128 masz na myśli w pełni legalny system
No raczej...