Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nie mogę zmienić opcji opisującej sieć - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Nie mogę zmienić opcji opisującej sieć (/nie-moge-zmienic-opcji-opisujacej-siec-2331-t)



Nie mogę zmienić opcji opisującej sieć - panic84 - 11.11.2009 10:55

Właściwości systemu -> Identyfikator sieciowy, tam jest zaznaczona pierwsza opcja ("komputer ten jest częścią firmy..."), zmieniam na drugą opcję ("to jest komputer domowy...") klikam dalej i robię restart. I tu jest problem bo po restarcie znów jest zaznaczona pierwsza opcja i nie mogę tego w żaden sposób zmienić. Jest to o tyle kłopotliwe że niektóre programy nie chcą się zainstalować ponieważ nie są przeznaczone dla firmy. Jak można zmienić na drugą opcję?
Dodam jeszcze, że Windows 7 Professional jest zainstalowany na prywatnym laptopie.

link do screena


RE: Nie mogę zmienić opcji opisującej sieć - somisieq - 11.11.2009 15:49

panel sterownia->centrum sieci i udostepniania->wyswietlanie aktywnych sieci. ja aktualnie mam DOMOWA ale oczywiscie moge zmienic na firmowa nie wiem czy tu o to chodzi...


RE: Nie mogę zmienić opcji opisującej sieć - Milten - 11.11.2009 16:37

Programy nie są przeznaczone dla Sieci firmowej? o.O Co ma ustawienie sieć prywatna czy domowa do instalowania programów? To jest tylko do udostępniania plików po sieci potrzebne ustawić Zadowolony


RE: Nie mogę zmienić opcji opisującej sieć - panic84 - 11.11.2009 17:09

Nie chodzi o rodzaj sieci. Skoro ktoś już czyta ten temat to proszę sprawdzić u siebie: prawy klik na mój komputer->właściwości->w oknie po prawej stronie "zmień ustawienia"->identyfikator sieciowy i tam są dwie opcje do wyboru: komputer jest częścią firmy lub to jest komputer prywatny. Ja mam zaznaczoną pierwszą opcję i jak zaznaczę drugą zrestartuję to znów jest zaznaczona pierwsza. Jak jest u was?


RE: Nie mogę zmienić opcji opisującej sieć - Milten - 11.11.2009 17:12

Komputer jest częścią sieci w firmie, dalej, zamknij, restart i mam kompa widocznego w sieci. Zawsze do wyboru pierwsza opcja chyba jest zaznaczona domyślnie Cwaniak Tak czy inaczej, nie ma to wpływu na instalowanie jakichkolwiek programów, tylko na to, czy jesteś dostępny po LANie i czy widać Twoje udostępnione pliki, ale do tego też przy połączeniu w lokalizacji trzeba wybrać sieć firmową, lub domową Cwaniak


RE: Nie mogę zmienić opcji opisującej sieć - panic84 - 11.11.2009 17:35

Może masz rację. Szkoda, że nie zrobiłem screena komunikatu który pojawił się po próbie instalacji(albo uruchomienia, już nie pamiętam) programu EVEREST Home Edition. Przedtem miałem ustawioną sieć domową i nie dało się uruchomić tego programu, teraz jestem w sieci publicznej i program już działa.