Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Google Summer of Code 2012 — KDE na topie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Newsy i aktualności o Windows 7 (/newsy-i-aktualnosci-o-windows-7-6-f)
+---- Dział: Aktualności i wydarzenia branży IT (/aktualnosci-i-wydarzenia-branzy-it-52-f)
+---- Wątek: Google Summer of Code 2012 — KDE na topie (/google-summer-of-code-2012-kde-na-topie-23304-t)



Google Summer of Code 2012 — KDE na topie - Portator - 25.04.2012 15:26

[Obrazek: 20120425142224.png]
Z siedziby Google Open Source Programs opublikowane zostały informacje o uczestnikach tegorocznej edycji Google Summer of Code. 1212 studentów z całego świata będzie pracować łącznie w 180 otwartoźródłowych projektach. Kodowanie rozpoczną 21 maja, co oznacza, że mają miesiąc na zapoznanie się z dokumentacją i znalezienie sobie miejsca w społeczności.

Google Summer of Code zawsze wnosi coś nowego do popularnych projektów. Ten rok również zapowiada się ciekawie, szczególnie dla środowisk graficznych. GNOME cieszą się sporą popularnością — od poprawy wyszukiwania dla GNOME-Shella do poprawy wydajności Banshee na OS X. Użytkownicy KDE mają szansę dostać w swoje ręce jeszcze więcej nowości — ponad 60 projektów jest związanych z udoskonalaniem środowiska. Można spodziewać się między innymi rozpoznawania twarzy na zdjęciach w digiKamie, czy „błyszczącego jak nowy” Amaroka. Mozilla patronuje 18 projektom, w tym implementacji dynamicznego MathML i wprowadzeniu standardów wytyczanych przez l10n przy tłumaczeniach. Wikimedia Foundation opiekuje się studentami mającymi zaimplementować między innymi integrację z Flickrem czy aplikację do umieszczania na serwerach Fundacji wielu plików na raz, jak również edytor wizualny, w którym możliwa jest praca zespołowa.

Tradycyjnie już sporą popularnością cieszą się również projekty związane z Pythonem, Blenderem, GIMP-em, GNU Project, dystrybucjami Linuksa czy FreeBSD. Efekty pracy wielu studentów trafią w ręce zwykłych użytkowników w ciągu najbliższych kilku lat, jest więc na co poczekać — zwłaszcza w przypadku oprogramowania użytkowego, jak GIMP, Blender, Wine czy środowiska graficzne.


Za: dobreprogramy.pl