Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z pobieraniem przez BitComet - zablokowane porty - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Problem z pobieraniem przez BitComet - zablokowane porty (/problem-z-pobieraniem-przez-bitcomet-zablokowane-porty-23268-t)



Problem z pobieraniem przez BitComet - zablokowane porty - Jasior - 23.04.2012 14:06

Witam
W Bitcomecie wyskakuje mi okienko że porty są zablkowoane. Jestem w tych sprawach kompletnie zielony , nawet nie wiem czym są owe porty , ale nic sie nie sciąga m a jak już to 1-2 kbps :/ Co robić?


RE: Bitcomet zablkowane porty - Jasior - 23.04.2012 15:08

myslisz że to pomoże?


RE: Bitcomet zablkowane porty - HrabiaHodon - 23.04.2012 15:17

Panie Jasior dla poprawnej diagnozy problemu potrzebne są takie informację jak: jakie urządzenia znajdują się w Twojej sieci (routery, huby etc.), jak masz dostarczany Internet (Wifi czy " po kablu?), antywirusy oraz firewalle jakich używasz.


RE: Bitcomet zablkowane porty - Jasior - 23.04.2012 15:23

Internet - livebox , ale nie po kablu , tylko 'gwizdkiem' czyli tym małym modemikiem . Antywirus - avast , jak sprawdzić jakiego mam firewalla?


RE: Bitcomet zablkowane porty - HrabiaHodon - 23.04.2012 15:26

Modem masz podłączony bezpośrednio pod komputer czy jest po drodze jakieś urządzenie aktywne w postaci routera?


RE: Bitcomet zablkowane porty - Windows 77 - 23.04.2012 15:37

(23.04.2012 15:26)HrabiaHodon napisał(a):  Modem masz podłączony bezpośrednio pod komputer czy jest po drodze jakieś urządzenie aktywne w postaci routera?

Mam też livebox'a i z tym "gwizdkiem" chodziło mu o adapter Wi-Fi z tego co wiem.


RE: Bitcomet zablkowane porty - Jasior - 23.04.2012 15:46

dokładnie , żadnych routerów


RE: Bitcomet zablkowane porty - Windows 77 - 23.04.2012 15:51

(23.04.2012 15:46)Jasior napisał(a):  dokładnie , żadnych routerów

LiveBox to ruter tylko że rozbudowany o funkcje telefoniczne i telewizyjne (wejścia)


RE: Bitcomet zablkowane porty - Jasior - 23.04.2012 16:06

mówiłem , nie znam sięZadowolony


RE: Bitcomet zablkowane porty - jacek-placek - 23.04.2012 17:01

(23.04.2012 15:08)Jasior napisał(a):  myslisz że to pomoże?

Nie wiem, spróbować możeszUśmiechnięty


RE: Problem z pobieraniem przez BitComet - zablokowane porty - thermalfake - 23.04.2012 18:16

No to jedziemy:
Uruchamiasz BitCometa, wchodzimy do opcji zobaczyć na jakim porcie nasłuchuje P2P
Opcje (Ctrl + P) -> zakładka Połączenie
Sekcja Port nasłuchu - spisz na kartce numer
Sekcja Mapowanie portów -> zaznaczone
"Dodaj do wyjątków zapory Windows" dzięki czemu w zaporze systemowej zostanie dodana reguła pozwalająca na komunikację in/out tymże portem protokołami TCP/UDP
"Włącz mapowanie portów UPnP" - ja tej opcji nie do końca ufam pomimo, że od dawna routery posiadaja funkcję UPnP więc robię przekierowanie portów ręcznie tzw port forwarding
Teraz zajmujemy się liveboxem:
Uruchamiasz przeglądarkę wpisując domyślne ustawienia na których działa ten router 192.168.1.1 i wklepując login/pass: admin/admin
Po zalogowaniu przejdź do zakładki "Dostęp do internetu" a następnie "Serwery LAN"
Teraz musimy dodać konfigurację (przykładowo)

Nazwa serwera: bitcomet_tcp
Dostęp włączony: tak
Protokół: TCP
Port od: 20286 (ten spisany z kartki)
Port do: 20286
Lokalny adres IP: 192.168.1.X np 192.168.1.2 (swój adres ip znajdziesz wpisując do wiersza poleceń ipconfig/all)
Z jedną uwagą - livebox ma włączone DHCP czyli przypisuje adresy IP sprzętom z puli. Może się zdarzyć, że Twój sprzęt za którymś razem nie otrzyma tego samego adresu - w momencie jeśli ktoś inny się podłączy a Twój sprzęt później. W zasadzie jak jest non stop tylko ten sam komputer można olać sprawę. W przeciwnym wypadku trzeba zrobić ręczne adresowanie sieci - tzn wyłączamy DHCP w liveboxie (konfiguracja lan i dhcp -> zatrzymaj) i na każdym komputerze wklepujemy we właściwościach protokołu tcp/ip karty sieciowej konfigurację składającą się z
- unikalnego adresu ip
- maski podsieci
- bramki
- adresu dns (zazwyczaj jest nią brama)

Klikamy "zastosuj"

Identycznie przekierowujemy protokół UDP
Nazwa serwera: bitcomet_udp
Dostęp włączony: tak
Protokół: UDP
Port od: 20286
Port do: 20286
Lokalny adres IP: 192.168.1.X

[Obrazek: 100_1258904635.jpg]

Po czym uruchamiamy ponownie liveboxa (wystarczy odłączyć zasilanie na moment) i odpalić ponownie BitCometa.

Avast Free Antivirus nie posiada w tej wersji zapory (firewall). Masz tylko zaporę systemową, której swoje reguły dodaje Bt.


RE: Problem z pobieraniem przez BitComet - zablokowane porty - utg - 16.07.2012 12:42

thermalfake sory że odswiezam stary temat ale mam ten samem problem co autor z tym ze ja mam router tp link wr340g i nie umiem tego sam ustawić, mógłbym liczyc na jakas pomoc ?