Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z pobieraniem poprzez przeglądarkę - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem z pobieraniem poprzez przeglądarkę (/problem-z-pobieraniem-poprzez-przegladarke-23104-t)



Problem z pobieraniem poprzez przeglądarkę - peciaq - 16.04.2012 15:56

Krótka sprawa - mam internet jaki widać w sygnaturze - torrenty lecą po 3-4 mb/s a przez przeglądarkę nie mogę ściągnąć głupiego klienta FIFY ONLINE 2, który ma 1,2 GB, bo pobiera z prędkością 3 kb/s...


RE: Problem z pobieraniem poprzez przeglądarkę - rafal723 - 16.04.2012 16:32

(16.04.2012 15:56)peciaq napisał(a):  Krótka sprawa - mam internet jaki widać w sygnaturze - torrenty lecą po 3-4 mb/s a przez przeglądarkę nie mogę ściągnąć głupiego klienta FIFY ONLINE 2, który ma 1,2 GB, bo pobiera z prędkością 3 kb/s...

A próbowałeś:

a) inną przeglądarką ?
b) przeinstalować przeglądarkę ?

A jak nie, to CCleaner zostaje i jazda.


RE: Problem z pobieraniem poprzez przeglądarkę - peciaq - 16.04.2012 16:35

Próbowałem - w Firefox, Chrome i Opera to samo. Na innym kompie który korzysta z tego samego łącza ale nie przez WIFI tylko po kablu - to samo.
CCleanera używam na codzień, więc nie wiem co miałby tu pomóc.


RE: Problem z pobieraniem poprzez przeglądarkę - rafal723 - 16.04.2012 16:44

(16.04.2012 16:35)peciaq napisał(a):  Na innym kompie który korzysta z tego samego łącza ale nie przez WIFI tylko po kablu - to samo.

Skoro na innym komputerze masz to samo, to raczej problem z łączem, ale komplikuje się sprawa, bo torrenty - jak twierdzisz - śmigają.

A spróbuj sprawdzić zabezpieczenia, zapory i później jeszcze to Konta użytkowników -> Zmień typ swojego konta -> Administrator i przy swoim ustaw Administrator


RE: Problem z pobieraniem poprzez przeglądarkę - thermalfake - 16.04.2012 16:49

Widocznie serwer na chwilę obecną ma zbyt duże obciążenie. Sprawdzałem przed momentem to idzie jak krew z nosa ale powoli się podnosi.


RE: Problem z pobieraniem poprzez przeglądarkę - peciaq - 16.04.2012 16:50

No torrent o takim samym rozmiarze (dokładnie też ta gra, ale poprzednia wersja która nie działa) zasuwał 5.0 MB/s. Dlatego mnie to tak załamuje. Plik testowy z noc.gts.pl 500 MB leciał 3,7 MB/s też przez przeglądarkę. A ta durna gra nie chce iść.. 2-3 KB/s..

EDIT: mówisz thermal że u ciebie też tak kulawo leci?


RE: Problem z pobieraniem poprzez przeglądarkę - rafal723 - 16.04.2012 16:53

(16.04.2012 16:44)rafal723 napisał(a):  A spróbuj sprawdzić zabezpieczenia, zapory i później jeszcze to Konta użytkowników -> Zmień typ swojego konta -> Administrator



RE: Problem z pobieraniem poprzez przeglądarkę - peciaq - 16.04.2012 17:41

Wyłączyłem windowsową zaporę, antywirusową, a administratorem jestem i dalej to samo...

Zmieniłem w ustawieniach sieciowych limit przepustowości z 20% na 0%, jedyna różnica to taka że teraz pobieram 40kb/s zamiast 20kb/s... wciąż nie o to mi chodzi...


RE: Problem z pobieraniem poprzez przeglądarkę - rafal723 - 16.04.2012 22:24

Naprawdę nie wiem jak Ci pomóc ... Jaka to przeglądarka ? Szukałeś coś w Google na ten temat ? Mi nie udało się znaleźć nic konkretnego. Smutny


RE: Problem z pobieraniem poprzez przeglądarkę - HrabiaHodon - 17.04.2012 12:20

(16.04.2012 15:56)peciaq napisał(a):  Krótka sprawa - mam internet jaki widać w sygnaturze - torrenty lecą po 3-4 mb/s a przez przeglądarkę nie mogę ściągnąć głupiego klienta FIFY ONLINE 2, który ma 1,2 GB, bo pobiera z prędkością 3 kb/s...

Mam wrażenie, iż pomiar był robiony do routera brzegowego Twojego providera ponieważ wynik strasznie blisko standardu Ethernet.

Zrób test i spróbuj zassać jakiś inny plik z innego serwera WWW. To da nam odpowiedź czy to wina łącza czy danego serwera WWW. Generalnie, jeśli masz łącze o danej przepustowości to nie oznacza, iż pobieranie danego pliku będzie z maksymalną prędkością Twojego łącza. Niestety infrastruktura sieciowa w Polsce charakteryzuje się tym, iż występują tzw. "wąskie gardła", które spowalniają pracę łącza. Smutny


RE: Problem z pobieraniem poprzez przeglądarkę - peciaq - 17.04.2012 15:08

Nie chcę maksymalnej prędkości, ale nie bliską zeru.
Prędkość w sygnaturze jest po kablu, obecnie korzystam z WiFi - daje mi to jakoś 3/4 tego co mam w sygnie.

Próbowałem pobierać inne pliki przez przeglądarkę i jest OK, zasuwa nawet po 5 mb/s.
Wygląda na to, że serwer z którego chcę pobrać tę grę jest jakiś shitowy..


RE: Problem z pobieraniem poprzez przeglądarkę - rafal723 - 17.04.2012 21:40

Ta gra to FIFA Online 2 ?


RE: Problem z pobieraniem poprzez przeglądarkę - peciaq - 17.04.2012 21:51

Tak. Nawet wątek w dziale Gry założyłem, bo kolejne problemy wynikły, rzuć okiem jak masz czas.
A to wolne pobieranie to chyba przez ich serwer po prostu, bo inne rzeczy przez przeglądarkę szły dobrze.


RE: Problem z pobieraniem poprzez przeglądarkę - peciaq - 22.06.2012 01:03

Serwer z grą mają lipny i tyle, problem rozwiązany.

Wątek rozwiązany.