Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak włączyć DHCP? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Jak włączyć DHCP? (/jak-wlaczyc-dhcp-23088-t)



Jak włączyć DHCP? - muscular - 15.04.2012 21:07

Do czego sluży DHCP i jak je włączyć?


RE: Jak wlączyć DHCP? - dziki314 - 16.04.2012 07:46

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dynamic_Host_Configuration_Protocol


RE: Jak wlączyć DHCP? - thermalfake - 16.04.2012 14:57

W praktyce dla Win 7 sprawdzasz:
- włączona automatycznie usługa Klient DHCP: Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Usługi
- ustawiona automatyczna konfiguracja dla interfejsu sieciowego (LAN/WLAN/..): Centrum sieci i udostępniania -> zmień ustawienia karty sieciowej -> Połączenie lokalne lub Połączenie bezprzewodowe -> Właściwości -> Protokół internetowy w wersji 4 (tcp/ipv4) -> Uzyskaj adres IP/serwera DNS automatycznie
- ustawiony w routerze DHCP Server jako Enabled


RE: Jak wlączyć DHCP? - muscular - 16.04.2012 17:16

thermalfake,czyli jak mam internet szerokopasmowy,to aby wł.DHCP u siebie muszę te trzy rzeczy zrobić?


RE: Jak wlączyć DHCP? - thermalfake - 16.04.2012 17:47

Tak te trzy rzeczy sprawdzić. Nie mam pojęcia kto jest dostawcą u Ciebie i jaki urządzenie dostępowe posiadasz.


RE: Jak wlączyć DHCP? - muscular - 16.04.2012 20:05

Dostawca Ynet - kabel ethernet,stalę lącze szerokopasmowe.Czyli tylko zaobaczyć drugą opcję,dugi myślnik?
Czyli mam rozumieć,że mam sie zastosować do rugiego myślnika,tak?


RE: Jak włączyć DHCP? - muscular - 18.04.2012 17:10

thermalfake jak mam stale lącze jak napisalem powyżej,to mam zastosować się tylko do drugiego myślnika?


RE: Jak włączyć DHCP? - thermalfake - 18.04.2012 21:42

Z tego co widzę Ynet jako sieć osiedlowa adresację sieci (użytkowników końcowych) ma po dhcp identyfikując użytkownika po adresie mac karty sieciowej. Więc w zasadzie kolejnego kroku nie musisz wykonywać.
Nie wiem co dokładnie kombinujesz zadając co rusz to nowe pytania w wątkach.


RE: Jak włączyć DHCP? - muscular - 19.04.2012 15:35

Czyli thermalfake zastosować się tylko do tego co napisaleć:
''- ustawiona automatyczna konfiguracja dla interfejsu sieciowego (LAN/WLAN/..): Centrum sieci i udostępniania -> zmień ustawienia karty sieciowej -> Połączenie lokalne lub Połączenie bezprzewodowe -> Właściwości -> Protokół internetowy w wersji 4 (tcp/ipv4) -> Uzyskaj adres IP/serwera DNS automatycznie''...by móć wlączyć DHCP u siebie,tak?


RE: Jak włączyć DHCP? - thermalfake - 19.04.2012 18:55

To zobacz jak to jest skonfigurowane, jeśli identycznie jak w tym punkcie co napisałem to DHCP jest automatycznie włączone.