Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Podłączanie dysku z laptopa do PC przez USB - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Podłączanie dysku z laptopa do PC przez USB (/podlaczanie-dysku-z-laptopa-do-pc-przez-usb-23087-t)



Podłączanie dysku z laptopa do PC przez USB - DeeLoc - 15.04.2012 19:56

Witajcie,
Dostałem od znajomego coś, co wyglądało na najzwyklejszy dysk przenośny na USB. Problem z nim był taki, że dysk nie działał (przynajmniej w pewnym sensie). Po podłączeniu instalował się sterownik, ale sprzętu nie wykrywało w ogóle.
Po kilku godzinach męczarni postanowiłem wyjąć dysk z "etui". W środku był dysk od laptopa z jakąś przejściówką na
USB. Podłączyłem dysk do laptopa i wykryło go bez problemu jako Dysk Lokalny.

A jak już przeczytaliście tą urzekającą historię, przejdźcie niżej - do mojego problemu. Zacieszacz

Czy da radę zrobić coś z tym dyskiem, by wykrywało go pod komputerami PC ? Chodzi mi o to, żeby mógł pełnić funkcję takiego dysku przenośnego na USB, bo na razie wykrywa go tylko po podłączeniu do laptopa.

Model dysku: Toshiba MK3021GAS

Bless,
DeeLoc


RE: Podłączanie dysku z laptopa do PC przez USB - thermalfake - 15.04.2012 23:08

Ten dysk z kieszenią to jakieś firmowe rozwiązanie czy po prostu ktoś włożył ten dysk do pierwszej lepszej kieszeni usb - (p)ata ?
Dysk przenośny powinien działać poprawnie o ile dostarcza mu się dostateczną ilość energii, tzn prawdopodobnie kabel mini_usb jest z jedną wtyczką po obu końcach a potrzeba kabla z podwójnym usb z tego względu iż dysk może potrzebować do rozruchu 1A (1000mA) gdzie pojedynczy port usb zasila co najwyżej 0.5A (500mA).


RE: Podłączanie dysku z laptopa do PC przez USB - DeeLoc - 16.04.2012 00:00

Tak, jest to dysk włożony od kieszeni jak to ująłeś. Dokładnie był w czymś takim.
Kabel jest z dwoma wtyczkami usb. To o dostarczeniu odpowiedniej ilości energii czytałem, ale jak już napisałem dysk działa po podłączeniu do laptopa kablem usb, ale przy PC już nie a sprawdzałem to na kilku komputerach.


RE: Podłączanie dysku z laptopa do PC przez USB - DeeLoc - 09.05.2012 22:05

@Ref.