Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
News Microsoft będzie pobierał opłaty za korzystanie z kodu Binga - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Microsoft (/microsoft-12-f)
+--- Wątek: News Microsoft będzie pobierał opłaty za korzystanie z kodu Binga (/microsoft-bedzie-pobieral-oplaty-za-korzystanie-z-kodu-binga-23034-t)



Microsoft będzie pobierał opłaty za korzystanie z kodu Binga - Portator - 13.04.2012 11:51

[Obrazek: microsoft-logo2-PAN.jpg]

Microsoft postanowił, że, podobnie jak Google, będzie pobierał opłaty od deweloperów używających kodu źródłowego swojej wyszukiwarki. Już niedługo wykorzystanie wyników wyszukiwania Binga na stronie lub w aplikacji przestanie być darmowe.

[Obrazek: 248204_adaptiveresize_740x317.jpg]

API Binga pozwala deweloperom na włączanie wyników wyszukiwania z przeglądarki do swoich aplikacji. W ciągu kilku miesięcy wszyscy będą musieli płacić minimalnie 40 dol. miesięcznie Microsoftowi, albo szukać innej, darmowej wyszukiwarki. Opłaty będą uiszczane za pomocą sklepu Windows Azure Marketplace.

Microsoft podaje, że zmiana ta da deweloperom także korzyści. Poinformowano, że mają to być aktualniejsze wyniki, poprawiona trafność i więcej szans na zarabianie przy pomocy API wyszukiwarki Bing. Zmienić mają się także wymogi bezpieczeństwa i kilka innych pomniejszych funkcji.

Bing jest największym rywalem Google, ale ciągle korzysta z niego niewielu internautów. Statcounter podaje, że obecnie ma on na świecie około 3,6 proc. udziału w rynku wyszukiwarek, a w Polsce jedynie niecały procent. Ranking.pl daje mu w Polsce 1,4 proc., ale to i tak mizerny wynik w porównaniu do dominującego Google (94 proc.).

Największą popularnością Bing cieszy się w USA, ale i tam ma jedynie od 9 do 15 proc. (różne rankingi podają odmienne wyniki) udziału w rynku. Dominujące na rynku Google już od dłuższego czasu pobiera od deweloperów 5 dolarów za 1 000 wyszukiwań.


Źródło: pc world