Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany BSOD: błędy wskazujące na problem z pamięcią RAM - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Rozwiązany BSOD: błędy wskazujące na problem z pamięcią RAM (/bsod-bledy-wskazujace-na-problem-z-pamiecia-ram-22958-t)



BSOD: błędy wskazujące na problem z pamięcią RAM - Kristopher38 - 10.04.2012 14:33

Hej. Od niepamiętnych czasów nękają mnie bluescreeny. Podejrzewam o to RAM, gdyż często crashują mi się gry i programy (warto dodać, że wcześniej się nie psuły), oraz wywalane są BSOD'y o takich komunikatach:

Bad_pool_header
Bad_pool_caller
Page_fault_in_nonpaged_area
Irql_not_less_or_equal
Memory_management

Wymieniłem tutaj wszystkie pojawiające się komunikaty, oprócz tych bez komunikatu.

Dodatkowo:
Pamięć przetestowałem memtestem86, wywalił mnóstwo błędów.
Procek przetestowany stressprimem 2004, program nic nie stwierdził.
Dyski przeskanowane avastem, żadnych poważnych wirusów.
Zupdate'owałem sterowniki do karty graficznej i sieciowej.

O dziwo znalazłem tylko dwa pliki .dmp w katalogu minidump, ale dodatkowo załączam także logi z crashów aplikacji.

Download


RE: Częste BSOD'y (problem z pamięcią RAM) - thermalfake - 10.04.2012 20:37

(10.04.2012 14:33)Kristopher38 napisał(a):  Pamięć przetestowałem memtestem86, wywalił mnóstwo błędów.

No to kolego pamięci RAM do podmiany na inne sztuki, podmiana między bankami, sprawdzenie ustawieni timingów i vdimm w biosie. Na końcu mogą być podejrzane same banki pamięci.


BSOD: błędy wskazujące na problem z pamięcią RAM (rozwiązany) - peciaq - 19.11.2012 18:14

Wątek rozwiązany.