Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Jak zainstalować styl Darkclear7 Final? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Multimedia i dodatki (/multimedia-i-dodatki-7-f)
+---- Dział: Kompozycje (/kompozycje-33-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Jak zainstalować styl Darkclear7 Final? (/jak-zainstalowac-styl-darkclear7-final-22954-t)



Jak zainstalować styl Darkclear7 Final? - Marex - 10.04.2012 12:05

Witam chciałem po raz pierwszy zainstalować jakąś kompozycję, która zmienia więcej niż te standardowe no wiec w trakcie szukania znalazłem w miarę fajnie wyglądający motyw/styl:

Kliknij by zobaczyć

No ale po skopiowaniu plików z folderu Theme do C:\Windows\Resources\Themes\tutaj

nie wiem co dalej robić by nie rozwalić systemu na tyle by on się nie włączył :/ Troszkę się obawiam do tego jest różna rozbieżność w komentarzach gdzie wkleić plik ExplorerFrame.dll jak i explorer.exe.

Mam wersje 64 bit i czytałem, że pliki, które są po pobraniu z folderu 32 bit też trzeba wkleić. Ja już sam nie wiem co i gdzie :/

Z góry dziękuje za pomoc.


RE: Jak zainstalować styl Darkclear7 Final? - DamiaX - 10.04.2012 15:01

Witaj.
Po pobraniu pliku i rozpakowaniu masz folder System Files a w nim katalogi 64-bit i 32-bit.
Jako iż posiadasz system o architekturze 64-bitowej musisz skopiować pliki z folderu 64-bit.

PS:Musisz mieć odblokowaną instalacje styli wizualnych.
Polecam program: Universal Theme Patcher 1.5.


RE: Jak zainstalować styl Darkclear7 Final? - dziki314 - 10.04.2012 15:34

Tylko pamiętaj te pliki są przeznaczone do systemu bez SP1 jeśli masz zainstalowany SP1 to może być problem.Cwaniak


RE: Jak zainstalować styl Darkclear7 Final? - Marex - 10.04.2012 15:38

Dziękuje serdecznie za odpowiedź. Tylko właśnie nie wiem gdzie wkleić te pliki z folderu System Files/64bit czyli explorer.exe i ExplorerFrame.dll.

Nie wiem czy zrobić tak jak ktoś w komentarzu pisał :

1: C:\Windows\SysWOW64\explorerframe.dll, C:\Windows\explorer.exe, and C:\Windows\System32\explorerframe.dll.


Do tego jak chcę co skopiować do folderu SysWOW64 wyskakuje "Musisz mieć uprawnienia do wykonania tej operacji" Nie wiem dlaczego tak się dzieje na moim komputerze jest utworzone tylko jedno konto bo tylko ja mam dostęp do laptopa.

dziki314 A jak sprawdzić jaki mam ? bo kurcze działałem wiecznie na windows XP i tu mi ciężko się odnaleźć Uśmiechnięty


RE: Jak zainstalować styl Darkclear7 Final? - DamiaX - 10.04.2012 15:49

Marex: Zainstalowałem ten theme na Windows 7 SP1 i mi działa normalnie więc się nie martw.
Plik: explorerframe.dll kopiujesz do: C:\Windows\System32\
explorer.exe kopiujesz do: C:\Windows\


RE: Jak zainstalować styl Darkclear7 Final? - Marex - 10.04.2012 15:59

Bardzo mi pomagasz lecz widzę, że do połowy plików na dysku C nie mam uprawnień. Bo przy niektórych kopiowaniach dla podmiany wyskakuje dalej komunikat "Musisz mieć uprawnienia do wykonania tej operacji" lecz to dziwne mając tylko jedno konto bo tak jak wspominałem tylko ja mam dostęp do sprzętu.


RE: Jak zainstalować styl Darkclear7 Final? - DamiaX - 10.04.2012 16:06

[attachment=4245]
Musisz przejąć te pliki na własność.
Pobierz plik który mam w załączniku następnie zmień jego rozszerzenie na reg odpal go i dodaj wartość do rejestru.
Następnie klikasz na ten plik który trzeba podmienić [Te w katalogu Windowsa] i z menu kontekstowego wybierasz Przejmij na własność i następnie nadajesz sobie uprawnienia do nich.
Potem dopisujesz do ich nazwy na końcu .back i kopiujesz te nowe pliki.


RE: Jak zainstalować styl Darkclear7 Final? - Portator - 10.04.2012 16:15

Przeczytaj ten poradnik:
http://windows7forum.pl/instalacja-styli-wizualnych-podmiana-pliku-explorer-exe-tutorial-4269-t


RE: Jak zainstalować styl Darkclear7 Final? - Marex - 10.04.2012 16:21

Hmmm kurcze z plikiem explorer.exe poszło fajnie ale z tym explorerframe.dll mam dalej problemy nie po wprowadzeniu do rejestru nadal się opiera nie daje się zmienić nazwy z dopiskiem back zamiast dll by potem wprowadzić plik zmodowany.


RE: Jak zainstalować styl Darkclear7 Final? - Portator - 10.04.2012 16:24

Nie zamiast DLL. Dopisek ma być po.
Zrób zgodnie z poradnikiem.


RE: Jak zainstalować styl Darkclear7 Final? - DamiaX - 10.04.2012 16:25

Nazwę zmień na explorerframe.dll.back
PS: Radzę zamknąć proces explorer.exe w menadżerze zadań i podmienić plik explorerframe.dll


RE: Jak zainstalować styl Darkclear7 Final? - Marex - 10.04.2012 16:32

Zamknąłem ale przy próbie dopisania .back system wywoływał mi program explorer.exe dzięki któremu zmiany miały być zatwierdzone co się i tak nie działo. A kopiowanie też nic nie dawało bo wyskakiwał także błąd o uprawnieniach. Próbowałem na różne sposoby i nic. Explorer poszedł gładko a ten jest jakiś anty. Co do poradnika to ten pliki jest jakiś taki, w którym nie można jakoś tych uprawnień nadać.


RE: Jak zainstalować styl Darkclear7 Final? - DamiaX - 10.04.2012 16:36

Można dopisać uprawnienia. Mi ładnie zainstalował się.


RE: Jak zainstalować styl Darkclear7 Final? - Marex - 10.04.2012 16:40

No dopisałem i poszło Uśmiechnięty dzięki wielkie ;P


RE: Jak zainstalować styl Darkclear7 Final? - DamiaX - 10.04.2012 16:45

Problem rozwiązany ?


Jak zainstalować styl Darkclear7 Final? (rozwiązany) - peciaq - 10.04.2012 17:03

Wątek rozwiązany.