Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z wyświetlaniem czcionek w Google Chrome - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Problem z wyświetlaniem czcionek w Google Chrome (/problem-z-wyswietlaniem-czcionek-w-google-chrome-22927-t)



Problem z wyświetlaniem czcionek w Google Chrome - MusicInMe - 08.04.2012 17:34

Witam,

mam problerm z przeglądarką. Od jakiegoś czasu czcionka na stronach jest źle wyświetlana - aby cokolwiek odczytać muszę zwiększać powiększenie.

Wie ktoś, co może to powodować?


RE: Problem z wyświetlaniem czcionek w Google Chrome - peciaq - 08.04.2012 17:59

Na zdjęciu które wrzuciłaś to w ogóle nic nie widać. W innych przeglądarkach sprawdzałaś? Firefox, IE?
Prawdopodobnie coś z ustawieniami języka się porobiło, nie korzystam z Chroma więc nie wiem na pamięć gdzie te ustawienia są ale na pewno gdzieś w Opcjach, poszukaj.


RE: Problem z wyświetlaniem czcionek w Google Chrome - MusicInMe - 08.04.2012 18:03

W@łaśnie tak wyglądają czcionki na stronach jak na dołączonym zdjęciu - są rozmazane, przypominają pionowe, pourywane kreski. W innych przeglądarkach nie ma tego problemu. Reinstalacja Chrome też nic nie daje.


RE: Problem z wyświetlaniem czcionek w Google Chrome - peciaq - 08.04.2012 18:08

Zerknij: Ustawienia -> Dla zaawansowanych -> Treść internetowa. Tu masz rozmiar czcionki, % powiększenia, rodzaj czcionki, itd. Pobaw się tymi ustawieniami, zmień czcionkę, itd.

Druga rzecz to spróbuj zainstalować inną wersję Chrome, albo zaktualizować obecną i sprawdź jak wtedy się zachowa.


RE: Problem z wyświetlaniem czcionek w Google Chrome - MusicInMe - 08.04.2012 20:55

Oj, to już wszystko robiłam, zmieniałam czcionkę nawet na Arial i nic. Powiększanie jest dobre, ale tylko żeby odczytać właśnie treść wyświetlaną tą czcionką. Wtedy strona przy powiększeniui 300 % nie nadaje się do nawigacji.

Ok, dzieki za pomoc, jak znajdę rozwiązanie to dam znać.


RE: Problem z wyświetlaniem czcionek w Google Chrome - peciaq - 08.04.2012 22:15

Pobrałem Google Chrome, przyjrzę się mu i jak coś mi się rzuci w oczy, to napiszę tutaj.


RE: Problem z wyświetlaniem czcionek w Google Chrome - Portator - 09.04.2012 06:41

Zaglądnij tutaj a potem tutaj.
To może być sprawa związana z kodowaniem.