Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z instalacją Windows 7 - komunikat uszkodzony dysk - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Problem z instalacją Windows 7 - komunikat uszkodzony dysk (/problem-z-instalacja-windows-7-komunikat-uszkodzony-dysk-2288-t)



Problem z instalacją Windows 7 - komunikat uszkodzony dysk - pako - 09.11.2009 14:05

Przy wyborze partycji mam informacj, że nie można zainstalować systemu ponieważ może być uszkodzony dysk. Dziwne jest to, że z dyskiem nie miałem problemów ponieważ już był instalowany na nim Win 7, a teraz go nie mogę zainstalować. Podczas instalowania Windows Vista mam taki sam komunikat ale o dziwo system Windows XP instaluje bez problemu.

Zaznaczam, że mogę robić partycje i formatować dysk. Podczas ostatniej instalki systemu win7 zapomniałem wyjąć pendrive , czy może być to wina właśnie tego.


RE: Problem instalacja komunikat uszkodzony dysk - slump - 09.11.2009 20:38

A sprawdź dyski z parametrem automatycznej naprawy. Może coś złego naprawdę się z nim dzieje.


RE: Problem instalacja komunikat uszkodzony dysk - pako - 10.11.2009 11:12

(09.11.2009 20:38)slump napisał(a):  A sprawdź dyski z parametrem automatycznej naprawy. Może coś złego naprawdę się z nim dzieje.

W jaki sposób moge to sprawdzić !?


RE: Problem instalacja komunikat uszkodzony dysk - slump - 10.11.2009 19:35

PPM na ikonie dysku w moim komputerze wybierasz właściwości a następnie narzędzia i sprawdzanie błędów. wybierz sprawdź i zaznacz oba pola. i kliknij rozpocznij. To samo z każdym dyskiem zrób.


RE: Problem instalacja komunikat uszkodzony dysk - pako - 28.11.2009 21:53

(10.11.2009 19:35)slump napisał(a):  PPM na ikonie dysku w moim komputerze wybierasz właściwości a następnie narzędzia i sprawdzanie błędów. wybierz sprawdź i zaznacz oba pola. i kliknij rozpocznij. To samo z każdym dyskiem zrób.

Niestety chyba dysk się jednak uszkodził bo nie można dokończyć sprawdzania dysków . Po 70% komputer przestaje skanować i się zawiesza.


RE: Problem instalacja komunikat uszkodzony dysk - dziki314 - 28.11.2009 22:38

Zobacz tym programem http://www.hdat2.com/