Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Livebox czy Router - Co wybrać? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Livebox czy Router - Co wybrać? (/livebox-czy-router-co-wybrac-22878-t)



Livebox czy Router - Co wybrać? - GriX - 05.04.2012 12:37

Witam! Od ponad roku mam podpisaną nową umowę z Neostradą, wówczas dostaliśmy Liveboxa i dekoder TV, nie chciałem nic zmieniać, TV niebyła mi potrzebna więc zostałem przy starym routerze
NETGEAR DG834g. 2 miesiące temu Neostrada zaproponowała mi telefon internetowy zamiast stacjonarnego. Zgodziłem się, ale okazało się że to tego potrzebny jest Livebox. I teraz, co będzie najbardziej korzystne, wybrać Liveboxa zamiast routera, podłączyć dekoder i telefon, czy może da się podłączyć Liveboxa i router aby działały jednocześnie nie tracąc przy tym możliwości dzwonienia i podłączenia TV. I jeszcze jedno pytanie związane z powyższymi co jest lepsze Livebox czy router i co brać pod uwagę przy wyborze.


RE: Livebox czy Router - Co wybrać? - HrabiaHodon - 10.04.2012 10:44

Chyba sam sobie odpowiedziałeś pytanie Uśmiechnięty


RE: Livebox czy Router - Co wybrać? - GriX - 16.04.2012 20:01

W takim razie wie ktoś jak podłączyć livebox do routera, livebox odpowiedzialny był za tv i telefon, a router za internet?


RE: Livebox czy Router - Co wybrać? - GriX - 01.05.2012 13:46

Wracam do tematu. Podłączyłem Liveboxa kablem Ethernet do routera. Resztę zrobiłem tak jak było na instrukcji, ale telefon nie działa. Czy mam instalować oprogramowanie z płyty?