Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Test pakietów bezpieczeństwa Internet Security i antywirusów 2012 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Bezpieczeństwo Windows 7 (/bezpieczenstwo-windows-7-15-f)
+--- Wątek: Test pakietów bezpieczeństwa Internet Security i antywirusów 2012 (/test-pakietow-bezpieczenstwa-internet-security-i-antywirusow-2012-22828-t)



Test pakietów bezpieczeństwa Internet Security i antywirusów 2012 - Portator - 02.04.2012 15:31

[Obrazek: antywirusy-fajne-pan.jpg]


Czym najlepiej w tym roku zabezpieczyć swój komputer przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem? Przyjrzeliśmy się darmowym i komercyjnym programom antywirusowym 2012.

Nazywają się różnie – „Bubble”, „MoonPie”, „Stukach” czy „Bandook”. Rozpowszechniają się różnymi drogami i w różnych formach – w e-mailach od przyjaciół, w wiadomościach na Facebooku, udają programy antywirusowe i czyhają na pozornie bezpiecznych stronach internetowych. To szkodliwe programy – cyfrowa plaga dwudziestego pierwszego wieku.

Wielu użytkowników uważa, że ich komputer jest zabezpieczony, ponieważ używają darmowego programu antywirusowego. Ale czy to wystarczy? Czy programy zabezpieczające chronią komputer przed szkodnikami tak skutecznie jak obiecuje producent? Przetestowaliśmy trzy najpopularniejsze darmowe programy antywirusowe i pięć markowych, komercyjnych pakietów zabezpieczających Internet Security. Darmowe programy, które nie są wyposażone w zaporę firewall, zostały przetestowane z działającą zaporą wbudowaną w system Windows.

Cały test


RE: Test pakietów bezpieczeństwa Internet Security i antywirusów 2012 - House - 03.04.2012 07:17

Jak dla mnie od razu w oczy rzuca się brak Comodo. Sam go używam i jestem lekko zawiedziony takimi testami.


RE: Test pakietów bezpieczeństwa Internet Security i antywirusów 2012 - Waves97 - 03.04.2012 08:05

Po co testować Comodo skoro Defense + i tak zapyta/zablokuje .


RE: Test pakietów bezpieczeństwa Internet Security i antywirusów 2012 - jacek-placek - 05.04.2012 22:47

HeheheZacieszacz Najprościej zadać pytanie "komputerświat", kto był sponsorem testów? Zacieszacz Dla mnie KIS firmy "Kaspersky.pl", niech nazwa nie myli, bo to nie polski produktCwaniak


RE: Test pakietów bezpieczeństwa Internet Security i antywirusów 2012 - izaw - 05.04.2012 23:20

Po wnikliwym dobraniu konkurencji i bazy szkodników wyszło co było do udowodnienia. Żałosne jak każdy test w tym piśmie.


RE: Test pakietów bezpieczeństwa Internet Security i antywirusów 2012 - jacek-placek - 06.04.2012 23:41

Przecież wiadomo nie od dzisiaj, że wszystkie te "tajne,specjalne itp" testy służą jednemu- "kasa misiu, kasa" hahaZacieszacz


RE: Test pakietów bezpieczeństwa Internet Security i antywirusów 2012 - rafal723 - 12.04.2012 16:51

(05.04.2012 22:47)jacek-placek napisał(a):  HeheheZacieszacz Najprościej zadać pytanie "komputerświat", kto był sponsorem testów? Zacieszacz Dla mnie KIS firmy "Kaspersky.pl", niech nazwa nie myli, bo to nie polski produktCwaniak

Jak pamiętam (bardzo długo już tego pisma nie czytałem), to większość tych testów (jeśli nie wszystkie) wygrywał Kaspersky ...