Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
News Windows 8 kontra Windows 7. Który system jest lepszy? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Newsy i aktualności o Windows 7 (/newsy-i-aktualnosci-o-windows-7-6-f)
+--- Wątek: News Windows 8 kontra Windows 7. Który system jest lepszy? (/windows-8-kontra-windows-7-ktory-system-jest-lepszy-22766-t)



Windows 8 kontra Windows 7. Który system jest lepszy? - HrabiaHodon - 28.03.2012 13:08

Przeprowadzone ostatnio testy porównawcze wydajności systemów Windows 7 i Windows 8 beta wskazują, że nowa wersja w niektórych przypadkach jest zdecydowanie szybsza od poprzednika. Można się spodziewać, że wersja finalna będzie miała jeszcze większą przewagę nad siódemką.
[Obrazek: Windows8Tablet.jpg]
Jak podaje PC World testy systemów przeprowadzono na tym samym sprzęcie. Wyposażenie stanowił procesor Core i5-2500K taktowany 3,3-gigahercowym zegarem, 8 gigabajtów pamięci DDR3 (1333MHz), 1-terabajtowy dysk twardy oraz kartę graficzną GeForce GTX 560 Ti.

Windows w wersji 8 beta już w trakcie uruchamiania jest zdecydowanie szybszy od siódemki. Startuje w czasie 36,8 sekundy, gdy Windows 7 potrzebuje 56,2 sekundy. Czas liczono od momentu włączenia komputera do chwili, gdy użytkownik odpali plik ze wskazanego folderu. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że Windows 8 domyślnie najpierw startuje do interfejsu Metro, gdzie po drodze ładuje interfejs desktopowy i następnie otwiera zadany plik, to różnica pomiędzy systemami jest spora.. więcej

Źródło: wiadomosci24.pl

Zapraszamy do dyskusji: czy Waszym zdaniem najnowszy produkt firmy Microsoft biję na głowę poprzednika czy też może poprzedni OS jest dużo bardziej dopracowany? Czekamy na Wasze opinie w tej sprawie.


RE: Windows 8 kontra Windows 7. Który system jest lepszy - Gaalikk - 28.03.2012 13:38

Jeżeli obsługa na zwykłym pececie będzie wygodna i intuicyjna to sądzę, że Windows 8 będzie jeszcze lepszy o 7. Różnice w prędkości po instalacji aplikacji i gier pewnie i tak się zniwelują ale z tym wyglądem nowa wersja "Okienek" bije swoich poprzedników.


RE: Windows 8 kontra Windows 7. Który system jest lepszy - izaw - 28.03.2012 15:33

Wydajność raczej spadnie. Tak pokazuje życie. Łatanie dziur, dodawanie zabezpieczeń i nowych nieaktywnych jeszcze funkcji na pewno obciąży system.

Oczywiście nie musi być wolniejszy od poprzednika. To pokażą testy na gotowym systemie.


RE: Windows 8 kontra Windows 7. Który system jest lepszy - HrabiaHodon - 29.03.2012 07:44

Generalnie każda kolejna ewolucja softu skutkuje optymalizacją kodu co daję w dużej mierze zwiększenie ilości wodotrysków oraz co oczywiste zwiększenie wydajności. Generalnie wydaje mi się, iż Windows 8 powinien być dużo wydajniejszym systemem od poprzednika. Zauważcie jaka przepaść dzieli Windows Vista od Windows Se7en. Śmiem także twierdzić, iż "Siódemka" jest wydajniejsza także od popularnego XP'a. W ankiecie zaznaczyłem, iż XP jest najlepszy ponieważ "Siódemka" sprawiała mi problemy z instalacją co niektórych aplikacji. Generalnie myślę, iż decyzja MS od wydaniu kolejnej wersji "okienek" podyktowana jest mało rewolucyjnością "Siódemki". Pamiętamy jak wchodził Windows XP to był szok technologiczny w porównaniu do poprzedników.

Mam cichą nadzieje, iż Windows 8 będzie takim szokiem technologicznym dla nas w tej chwili Cwaniak


RE: Windows 8 kontra Windows 7. Który system jest lepszy? - sybic - 29.03.2012 19:27

Tylko co rozumieć pod hasłem najlepszy?
Bo jeśli chodzi o wydajność to moim zdaniem XP jest wydajniejszy. Niestety nie ma już takiej funkcjonalności, co Win7. Np. nie ma obsługi trim w dyskach SSD.
A czy Windows8 jest najlepszy, to tego jeszcze nie wie nikt.
Zaznaczam Win7.


RE: Windows 8 kontra Windows 7. Który system jest lepszy? - Portator - 30.03.2012 07:12

Dla mnie osobiście Windows 7 jest systemem rewolucyjnym. Dlatego głosuję na niego, mimo nawet takich testów.
http://windows7forum.pl/windows-8-cp-szybszy-o-14-od-windows-7-22772-t


RE: Windows 8 kontra Windows 7. Który system jest lepszy? - Maxim128 - 02.04.2012 16:38

Windows 7 i XP.
Głosuję jednak na siódemkę.


RE: Windows 8 kontra Windows 7. Który system jest lepszy? - Tom_ - 28.04.2012 11:50

Wstrzymam się z głosem dopóki nie będzie finalnej wersji windows 8! Uśmiechnięty


RE: Windows 8 kontra Windows 7. Który system jest lepszy? - szybki - 20.05.2012 11:11

Dla mnie najlepszy jest windows XP posiadam dwa laptopy i na jednym byl windows Vista 32bit odrazu mi się nie spodobał wywaliłem i wrzuciłem XP-eka , a na drugim lapku mam Windows 7 home premium x64 i zastanawiam się nad wersja x64 ale ultimate co myślicie o tym ? lapek i3 2,13ghz , dysk 500gb , 4gb ramu , grafa ati radek 1gb Uśmiechnięty ps. co do win 8 to te okienka mnie nie zachęcają bardziej na tablet to się nadaje niż na komputer lub laptopa Uśmiechnięty


RE: Windows 8 kontra Windows 7. Który system jest lepszy? - RomanDrobniewski - 18.07.2012 14:50

Dla mnie system operacyjny Microsoft jest Windows 7 Home Premium x64 lub x86 Bitowa .

Windows 7 jest bardzo stabilny i za bardzo dopracowany że nie muszę zmieniać systemu na nowszy model a do starego już 10 letniego Windows XP nigdy nie wrócę .

Windows 8 ma być na najnowsze komputery z wybudowanym Ekranem dotykowym jak Android,Windows 7 ta nasza uwielbiana wersja będzie dla domu i firm które zamierzają się emigrować .a koniec 2013 będzie dalej w rankingach Windows 7 trzymał się na koniec wsparcia do 2020 roku i będę dłużej go używał jak będzie inna polityka Microsoft.

w Rankingach w 2014 będzie tak że Windows 7 będzie najdłużej na rynku użytkownikom w komputerach zostawiać

1.Windows 7 + 96.81%
2.Windows XP -23.61%
3.Windows 8 +31.86% ( Czyli Tablety i Komputery All One Touch )


RE: Windows 8 kontra Windows 7. Który system jest lepszy? - winekBOT - 10.08.2012 16:31

Windows XP <3


RE: Windows 8 kontra Windows 7. Który system jest lepszy? - Paweloss - 13.08.2012 09:43

Ja jestem za Windows 7, natomiast ósemka, nie zachęca mnie. Zobaczymy co w wersji finalnej się ukaże.