Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią (/system-windows-nie-mogl-nawiazac-polaczenia-z-siecia-22732-t)



System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią - miszczu19 - 25.03.2012 13:09

Witam !

Mój problem polega tym, że nagle straciłem możliwość łączenia się z siecią przez WIFI w laptopie.

Wyświetla się że: "System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią X"

Toshiba Satellite C660

Windows 7 Home Premium

karta sieciowa Broadcom 802.11n

Wydaje się, że router działa dobrze bo np. mogę łączyć się z siecią przez wifi w telefonie. System w komputerze jest świeżo wgrany.

Na chwilę pojawił się komunikat, że dostęp do sieci jest ograniczony

Przeglądałem wszystkie wątki i nie znalazłem odpowiedzi.


RE: System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią - szymnax - 27.03.2012 21:52

Masz możliwość sprawdzenia tego z innego komputera?


RE: System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią - miszczu19 - 28.03.2012 22:57

Dziś sprawdzałem lapka na hotspocie i niestety te same objawy co w domu. Widzi sieć a nie łączy ... Uszkodzone wifi ?


RE: System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią - thermalfake - 29.03.2012 22:46

(25.03.2012 13:09)miszczu19 napisał(a):  System w komputerze jest świeżo wgrany.

Tzn fabryczny system czy stawiałeś od nowa z innego nośnika bo to ważne od czego mam zacząć ?
Nie mam pewności czy odpowiedni sterownik WLAN jest zainstalowany. Sprawdź sobie co to faktycznie jest za pomocą np Speccy, Aida,...itp.

Standardowo polecenie po wybraniu sieci
ipconfig/all | clip
i pokazać wynik jego polecenia (wklejając ze schowka ctrl+v)
Druga rzecz wklepać komendy do wiersza poleceń z uprawnieniami administratora (Start -> cmd)
netsh winsock reset catalog
netsh int ip reset reset.log
ipconfig/flushdns

Trzecia rzecz odwiedzić manager urządzeń i rozwinąć listę karty sieciowe. Czy są tam jakieś pytajniki/wykrzykniki/znak x.
Zrób z tego zrzut i wrzuć obrazek na forum.
Czwarta rzecz usuń bezprzewodową kartę sieciową ręcznie i zainstaluj ponownie po restarcie systemu.
Gdyby nie zdało egzaminu można też pobawić się fabryczną aplikacją którą dają do Tosiek pod nazwą ConfigFree Utility.


RE: System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią - miszczu19 - 30.03.2012 20:52

A więc system wgrany z ukrytej partycji. Pobrałem program Aida ale nie potrafię sprawdzic sterowników WLAN.
Zrzut komendy ipconfig/all .
[attachment=4185]
Wskazane komendy wklepane - bez zmian.

W menadżerze urządzeń nie ma żadnych szczególnych znaków - informacje, że karty sieciowe działają poprawnie.
[attachment=4186]
Nie wiem jak zabrać się do usuwania bezprzewodowej kary sieciowej i ręcznej instalacji.


RE: System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią - thermalfake - 31.03.2012 23:08

No to miszczu po kolei.
Nie podoba mi się ze zrzutu polecenia ipconfig/all że nośnik jest odłączony.
Więc sprawdź jeszcze raz takie podstawowe rzeczy czy moduł wifi jest aktywny. Przełączamy to klawiszem Fn+F8
Możesz także sprawdzić połączenie lan podpinając kabel do rutera jeśli posiadasz taką możliwość
Wtedy polecenie ipconfig wygląda mniej więcej tak

Cytat:Konfiguracja IP systemu Windows

Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : e8400
Sufiks podstawowej domeny DNS . . :
Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Mieszany
Routing IP włączony . . . . . . . : Nie
Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie

Karta Ethernet Połączenie lokalne:

Sufiks DNS konkretnego połączenia :
Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Karta Realtek RTL8168C(P)/8111C(P) Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.20) #2
Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-1F-D0-82-FC-07
DHCP włączone . . . . . . . . . . : Nie
Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
Adres IPv6 połączenia lokalnego . : fe80::21c7:e54b:96ca:5ede%13(Preferowane)
Adres IPv4. . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.2(Preferowane)
Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Identyfikator IAID DHCPv6 . . . . : 301998032
Identyfikator DUID klienta DHCPv6 : 00-01-00-01-14-5F-3C-B1-00-1F-D0-80-56-01
Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 8.8.8.8
194.204.159.1
NetBIOS przez Tcpip . . . . . . . : Włączony

Następnie sprawdzamy czy mamy włączone wszelkie usługi sieciowe
Start -> wpisujesz services.msc
Pojawi się okno Usługi i sprawdzasz po nazwie z osobna każdego elementu czy jest uruchomiony

- System zdarzeń COM+
- Przeglądarka komputera
- Klient DHCP
- Klient DNS
- Połączenia sieciowe
- Rozpoznawanie lokalizacji w sieci
- Zdalne wywołanie procedur (RPC)
- Serwer
- Pomoc TCP/IP Netbios
- Autokonfiguracja sieci WLAN (konfiguracja wifi Vista/7)
- Stacja robocza

W toshibowskim ConfigFree jest moduł connectivity doctor do rozwiązywania problemów jak i radar połączeń bezprzewodowych, pobaw się narzędziami z tej aplikacji.
Jeśli chodzi o usuwanie karty WLAN - najpierw pobierz sterownik http://support1.toshiba-tro.de/tools/updates/broadcom-wlan/broadcom-wlan-win7-5604835.zip
Potem odwiedź manager urządzeń w której to gałęzi "karty sieciowe" zaznaczasz kartę broadcom, prawy przycisk myszy opcja odinstaluj. Restart komputera do trybu awaryjnego przez F8 (przy starcie sprzętu). Rozpakuj archiwum zipa i zainstaluj sterownik, restart sprzętu i uruchom już normalnie.


RE: System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią - miszczu19 - 01.04.2012 13:38

Moduł WIFi jest włączony
[attachment=4201]

Połączenie LAN działa - jest net po kablu.

Wszystkie usługi sieciowe są włączone - sprawdzone

Komunikat z ConfigFree

[attachment=4202]

Ostatni punkt również wykonany. Po wszystkim zmieniło się tylko tyle, że mniej więcej co drugą próbę łączenia pojawia się komunikat o ograniczonym połączeniu do internetu ...

[attachment=4203]


RE: System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią - miszczu19 - 12.04.2012 20:31

Laptop wrócił z serwisu z wymienioną kartą WIFI. Wszystko hula jak powinno.
Tak więc jak ktoś ma podobne objawy na swoim komputerze to może to być to Cwaniak

Problem rozwiązany.


System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią (rozwiązany) - House - 12.04.2012 20:45

Wątek rozwiązany.