Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Internet się rozłącza - tylko stacjonarny - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Internet się rozłącza - tylko stacjonarny (/internet-sie-rozlacza-tylko-stacjonarny-22670-t)



Internet się rozłącza - tylko stacjonarny - smougie - 20.03.2012 20:16

Witam

Mam system Windows 7 - 64 bit, dzisiaj pojawił się u mnie dziwny DENERWUJĄCY problem, od 4 godzin co jakiś czas pokazuję się żółty wykrzyknik na ikonce sieci i "problem z połączeniem". Mało tego, internetu nie mam tylko ja... Telefony, laptop łączą się bez problemu, nie ma też problemu na linii dzwoniłem do dostawcy... Klikam na rozwiązywanie problemu i nie może znaleźć rozwiązania, natomiast po restarcie kompa (na ikonce jest czerwony krzyżyk i brak połączenia) gdy kliknę na rozwiązywanie problemów, chwila moment i gotowe:

http://s15.postimage.org/gpum2p5ax/asdf.jpg

I teraz śmiga...

Zaczyna mnie to denerwować!


RE: Internet się rozłącza - tylko stacjonarny - thermalfake - 21.03.2012 00:49

Jak się pokaże żółty wykrzyknik to "połączanie lokalne" jest włączone czy wyłączone ?
To jest komputer stacjonarny czy laptop ?
Jak dla mnie na początek:
- przygotować świeży sterownik karty sieciowej
- odinstalować stary, zresetować sprzęt, wejść do trybu awaryjnego i zainstalować ponownie przygotowany uprzednio
- wpisać kilka poleceń ( z uprawnieniami administratora) do wiersza poleceń
Cytat:netsh winsock reset catalog
netsh int ip reset reset.log hit
ipconfig /flushdns
netsh int ip reset

Żeby sprawdzić też czy nie jest to problem karty sieciowej/portu LAN routera skombinuj sobie dowolną dystrybucję systemu tzw livecd i w nim co nieco pobuszuj po sieci. Jeśli będzie działać cały czas to znaczy, że jest to głębszy problem w systemie/jego usługach.

Dalsza diagnoza polegała by na zapuszczeniu skomplikowanych systemowych narzędzi do analizy modułów odpowiedzialnych za sieć w systemie.