Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Znikające ikony i pasek zadań - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Bezpieczeństwo Windows 7 (/bezpieczenstwo-windows-7-15-f)
+--- Wątek: Znikające ikony i pasek zadań (/znikajace-ikony-i-pasek-zadan-22634-t)



Znikające ikony i pasek zadań - karuzelka - 18.03.2012 22:09

witam,
wczoraj po włączeniu komputera nie wyświetliły mi się żadne ikony ani pasek narzedzi (tylko tlo pulpitu). odpala sie tylko biblioteka i internet explorer (wlaczaja sie same po odpaleniu, zminilizowane jakos dziwnie na dole pulpitu). Nie moge uruchomic menadzera zadan ( nie pojawia sie). Probowalam uruchomic Avasta z biblioteki, ale nie chce sie uruchomic. Uruchomilam system w trybie awaryjnym i chcialam przeinstalowac system, bo podejrzewam jakiegos wirusa i nie zalezy mi na plikach jakie mam na dysku C. Problem polega na tym, że mialam juz wczesniej nagranego tego Windowsa na plytach ( z Ai recovery Burner) jednak teraz kiedy chce przeinstalowac system i wkladam plyte, to moj komputer nie widzi tej plyty (caly czas prosi o wlozenie plyty) Ktos ma jakis pomysl? dodam jeszcze, ze jestem dosc "lewa" w kwestii komputerów i prosze o odpowiedzi jak dla laikaCwaniak


RE: znikające ikony i pasek zadań - kiohin - 19.03.2012 06:58

W BIOS'ie należy zmienić napęd z HDD na CD/DVD-ROM żeby nastąpił rozruch z CD/DVD.


RE: znikające ikony i pasek zadań - Portator - 19.03.2012 07:36

Witam. Skoro masz Asusa, to:
Podczas startu, przed logo Windows wciskaj pulsacyjnie ESC. W menu wybierz CD/DVD, włóż płytę i Enter.
Możesz to samo zrobić bez płyty.
Zamiast ESC, wciskaj F9, uruchomi się partycja recovery i z nie przywrócisz system do stanu fabrycznego.