Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Odmowa dostępu - menadżer urządzeń - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Odmowa dostępu - menadżer urządzeń (/odmowa-dostepu-menadzer-urzadzen-22574-t)



Odmowa dostępu - menadżer urządzeń - kuzyn007 - 15.03.2012 02:58

Witam,
Na wstępie powiem, że starałem się znaleźć odpowiedź w wyszukiwarce, mam nadzieje, że nikt nie będzie miał pretensji jeśli coś przeoczyłem.

Posiadam system Windows 7 pro x64 (studencki). Konto, na którym jestem ma uprawnienia administratora oraz posłużyłem się poradnikiem z tego TUTORIALU.

Jak już każdy wie czasem system płata figle i trzeba zamykać procesy posługując się menadżerem urządzeń. Jedyny przykład jaki w tym momencie daje mi możliwość sprawdzenia czy dana zmiana z tutoriala się powiodła to próba zamknięcia egui.exe (czyli nod32). Wyskakuje mi komunikat "Operacja nie może być zakończona. Odmowa dostępu.". Z tego co pamiętam z przeszłości to proces nod'a nie ma specjalnej ochrony w systemie, żeby na siłę blokował zamykanie procesu dla administratora z pełnymi uprawnieniami. Jest to jeden z kilku przykładów jakie już miałem z procesami w menadżerze urządzeń ale aktualnie jedyny jaki mogę przytoczyć jako argument.
Pozdrawiam i z góry dzięki za zainteresowanie moim tematem.


RE: Odmowa dostępu - menadżer urządzeń - Portator - 15.03.2012 07:48

Witaj. Z całą pewnością chodzi o Menedźera zadań a nie urządzeń.
Twój Nod posiada widocznie auto ochronę, która odmówi wyłączenia ekrn.exe, procesu ochrony rezydenta.
Jeżeli przypadłość odmawiania dostępu do procesów jest powszechna, widocznie nie do końca podwyższyłeś uprawnienia administratora.