Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Po przełożeniu baterii BIOS laptop nie działa - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Po przełożeniu baterii BIOS laptop nie działa (/po-przelozeniu-baterii-bios-laptop-nie-dziala-22364-t)



Po przełożeniu baterii BIOS laptop nie działa - kiele - 03.03.2012 20:37

Siemka mam pewien problem.

Jakimś cudem założyłem hasło na bios , hasła nie znałem wiec musiałem wyciągnąć baterie biosu .
Dokładnie rozkręciłem laptopa i wyciągnąłem baterie na jakieś 15-30 minut.
Po poskładaniu laptopa nie chciał się włączyć , po podłączeniu do prądu stałego migają lampki przy przycisku włączania i dioda baterii przy panelu dotykowym.
Czy coś źle zrobiłem,spaliłem ?


RE: bateryjka BIOS - thermalfake - 03.03.2012 20:48

A baterię przed tym zabiegiem wyjąłeś ? Mogłeś nieświadomie puścić zwarcie, przy rozbieraniu/składaniu uszkodzić jakiś element na płycie głównej, nie wiem tego co się z nim stało, nie podałeś nawet modelu tego laptopa. W większości przypadków resetowanie hasła bios w laptopie wcale nie polega na wyjęciu bateryjki tak jak to jest w przypadku pc gdyż jest ono całkiem inaczej chronione i o wiele trudniejsze do usunięcia. W zależności od zabezpieczeń może się skończyć wylutowaniem kości bios i jej ponownym zaprogramowaniu (nowy "wsad"). Koszt do ok 250zł w serwisie.


RE: bateryjka BIOS - kiele - 03.03.2012 21:34

Laptop ASUS N53J a baterie wydaje mi sie że wyciągałem.