Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem przy formatowaniu i instalacji Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Problem przy formatowaniu i instalacji Windows 7 (/problem-przy-formatowaniu-i-instalacji-windowsa-7-22325-t)



Problem przy formatowaniu i instalacji Windows 7 - Anbriotta - 01.03.2012 22:57

Witam
Jestem posiadaczem Asusa na ktorym zaintalowany jest Windows 7. Wczoraj chcialem sformatować system. i tu pojawił sie okropny problem, otoż włożyłem orginalą płyte jaka dostałem ,recovery disc" Instalator się włącza.Do wyboru mam trzy opcje: 1)Odzyskaj Windows tylko na pierwszej partycji 2)Odzyskaj Windows na całym dysku twardym 3)Odzyskaj Windows na całym dysku z dwoma partycjami. Nieważne którą wybiorę wyskakuje wyżej wymieniony błąd "Cannot open WIM FILE" i do tego duży napis na czerwono ERROR. i po tym stwierdzilem że może jednak sie będe formatowac, lecz systemu nie da sie włączyć bo wyskakuje BOOTMGR is missing. Prosze o pomoc z waszej strony, a i jeszcze kozystam z przenoscnego DVD gdyz moj naped wewnetrzny nie działa. Jeszcze ciekawi mnie dlaczego jak kazdy dojdzie do instalacji Windowsa to ma niebieskie tło i 3 opcje do wyboru (pierwszy jezyk), a ja mam SZARE tło i do wyboru tylko język, zadnej naprwy.


RE: Problem przy formatowaniu i instalacji Windows 7 - Portator - 02.03.2012 07:19

Witaj. Zamiast płyty DVD z Recovery, użyj reinstalacji systemu z ukrytej partycji recovery.
Podczas startu komputera, przed pokazaniem się kogo wciskaj pulsacyjnie klawisz F9.
Zostanie przywrócony system do stanu fabrycznego.
Wybierzesz język i miejsce instalacji.


RE: Problem przy formatowaniu i instalacji Windows 7 - Anbriotta - 02.03.2012 11:04

(02.03.2012 07:19)FUNDACJA napisał(a):  Witaj. Zamiast płyty DVD z Recovery, użyj reinstalacji systemu z ukrytej partycji recovery.
Podczas startu komputera, przed pokazaniem się kogo wciskaj pulsacyjnie klawisz F9.
Zostanie przywrócony system do stanu fabrycznego.
Wybierzesz język i miejsce instalacji.

Po wcisnieciu F9 mam dwie opcje do wyboru( zanzaczam, że tylko z płytą recovery po klikneciu F9 coś sie dzieje, inaczej nie reaguje),po wciskaniu F9 wyswielaja mi sie 2 opcje do wyboru Windows Setup i Windows Memory Diagnostic, po kliknieciu windows setup dochodze to punktu wyjscia czyli do wyboru partycji( gdzie wyskakuje mi error)


RE: Problem przy formatowaniu i instalacji Windows 7 - thermalfake - 02.03.2012 20:50

Jeśli to netbook asusa to trzeba w biosie [F2] wyłączyć opcję Boot Booster na czas przywracania. Zakładka Boot opcja Boot Booster [Disabled].
W czasie przywracania z ukrytej partycji nośnik o którym było wspomniane musi być wyjęty.
Druga rzecz jeśli partycja recovery została usunięta/przeformatowana/uszkodzona to dla zwykłego usera fabryczny system jest nie do odzysku - stąd właśnie ten błąd odnoszący się do pliku *.wim na ukrytej partycji. Wtedy trzeba się wspomóc (bezkosztowo) tą samą wersją systemu oem, pobrać sterowniki i aktywować z klucza spod lapka.
Żeby dalej coś stwierdzić pobierz pakiet hirens boot cd - http://www.hirensbootcd.org
Wypal na płytce obraz iso, uruchom z niego sprzęt. Odpal MiniXP i ze Start -> Programs -> Disk Management zobacz czy ta ukryta partycja nadal istnieje.


RE: Problem przy formatowaniu i instalacji Windows 7 - Anbriotta - 02.03.2012 21:16

(02.03.2012 20:50)thermalfake napisał(a):  Jeśli to netbook asusa to trzeba w biosie [F2] wyłączyć opcję Boot Booster na czas przywracania. Zakładka Boot opcja Boot Booster [Disabled].
W czasie przywracania z ukrytej partycji nośnik o którym było wspomniane musi być wyjęty.
Druga rzecz jeśli partycja recovery została usunięta/przeformatowana/uszkodzona to dla zwykłego usera fabryczny system jest nie do odzysku - stąd właśnie ten błąd odnoszący się do pliku *.wim na ukrytej partycji. Wtedy trzeba się wspomóc (bezkosztowo) tą samą wersją systemu oem, pobrać sterowniki i aktywować z klucza spod lapka.
Żeby dalej coś stwierdzić pobierz pakiet hirens boot cd - http://www.hirensbootcd.org
Wypal na płytce obraz iso, uruchom z niego sprzęt. Odpal MiniXP i ze Start -> Programs -> Disk Management zobacz czy ta ukryta partycja nadal istnieje.

Jest to Asus K70IC, w biosie jak wchodze w zakładke Boot, to mam takie opcje do wyboru : 1.Boot Settings Configuration, 2.Boot device Priority, 3.CD/DVD Drivers , 4. Onboard Lan boot Rom. Nic nie ma o Boot Booster, teraz co sie dalo to wylaczylem na disabled, nośnik wyjąłem i gdy klikam F9 nic sie nie dzieje, dalej przechodzi mi do BOOTMGR missed.


RE: Problem przy formatowaniu i instalacji Windows 7 - thermalfake - 02.03.2012 21:28

Napisałem o tej opcji w netbooku a nie w notebooku gdyż w pierwszym poście nie było wzmianki o sprzęcie. W takim razie w biosie niczego nie dajesz na disabled. Co najwyżej przywróć teraz domyślne ustawienia bios - zakładka Exit i dajemy na Restore Defaults wychodząc [F10] potwierdzamy Yes i Enter.

Cytat:BOOTMGR missed

Między innymi skutki zabawy w formatowanie, nadpisany blok mbr gdzie wcześniej kod fabryczny uruchamiał recovery z klawisza [F9].


RE: Problem przy formatowaniu i instalacji Windows 7 - Anbriotta - 02.03.2012 21:37

niestety to też robiłem i nic nie pomaga, to chyba nie obejdzie sie bez wizyty u producentów czy sprzedawcow.?