Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows media player 11 jak odinstalować na win XP - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: Windows media player 11 jak odinstalować na win XP (/windows-media-player-11-jak-odinstalowac-na-win-xp-22309-t)



Windows media player 11 jak odinstalować na win XP - Patkosw15 - 01.03.2012 10:46

Witam mam problem z odinstalowaniem wmp 11 chciałem usunąć go przez dodaj/usuń programy w panelu sterowania lecz nie mam w nim wogóle pozycji wmp 11 próbowałem też przez dodaj/usuń składniki systemu windows lecz po usunięci i restarcie systemu przy włączaniu kompa wyskakuje błąd explorer.exe macie jakieś pomysły jak usunąć wmp z systemu??


RE: Windows media player 11 jak odinstalować na win XP - łoli - 01.03.2012 13:09

wejdz na dysk c program files i tam poszukaj i usun cały folder i nie brdzie juz w systemieUśmiechnięty


RE: Windows media player 11 jak odinstalować na win XP - Portator - 01.03.2012 18:25

Uruchom komputer w trybie awaryjnym a potem wybieramy z menu Start polecenie »Uruchom«, wpisujemy »appwiz.cpl« i klikamy »OK«. Na liście oprogramowania zaznaczamy wpis »Windows Media Player 11«, następnie klikamy umieszczony obok przycisk »Usuń«. Wykonujemy kolejne kroki, postępując według wskazówek kreatora, po czym uruchamiamy ponownie komputer w trybie normalnym.
Jeżeli Media Player 11 nadal nie został usunięty, wywołamy procedurę usuwania ręcznie. W tym celu ponownie wybieramy polecenie »Uruchom« w menu Start, po czym wpisujemy:

%windir%\$ntUninstallwmp11$\spuninst\spuninst.exe

i wciskamy »OK«. Teraz klikamy przycisk »Dalej« oraz »Zakończ«.
Na zakończenie musimy jeszcze usunąć wpisy w Rejestrze. Wybieramy polecenie »Start | Uruchom«, wpisujemy »regedit«, po czym klikamy »OK«. W Edytorze Rejestru przechodzimy do klucza »HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\wmp11«, wybieramy polecenie »Edycja | Usuń«, a zapytani o chęć usunięcia klucza potwierdzamy decyzję, klikając przycisk »Tak«. Po usunięciu klucza zamykamy Edytor Rejestru.


RE: Windows media player 11 jak odinstalować na win XP - Patkosw15 - 02.03.2012 10:07

(01.03.2012 18:25)FUNDACJA napisał(a):  Uruchom komputer w trybie awaryjnym a potem wybieramy z menu Start polecenie »Uruchom«, wpisujemy »appwiz.cpl« i klikamy »OK«. Na liście oprogramowania zaznaczamy wpis »Windows Media Player 11«, następnie klikamy umieszczony obok przycisk »Usuń«. Wykonujemy kolejne kroki, postępując według wskazówek kreatora, po czym uruchamiamy ponownie komputer w trybie normalnym.
Jeżeli Media Player 11 nadal nie został usunięty, wywołamy procedurę usuwania ręcznie. W tym celu ponownie wybieramy polecenie »Uruchom« w menu Start, po czym wpisujemy:

%windir%\$ntUninstallwmp11$\spuninst\spuninst.exe

i wciskamy »OK«. Teraz klikamy przycisk »Dalej« oraz »Zakończ«.
Na zakończenie musimy jeszcze usunąć wpisy w Rejestrze. Wybieramy polecenie »Start | Uruchom«, wpisujemy »regedit«, po czym klikamy »OK«. W Edytorze Rejestru przechodzimy do klucza »HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\wmp11«, wybieramy polecenie »Edycja | Usuń«, a zapytani o chęć usunięcia klucza potwierdzamy decyzję, klikając przycisk »Tak«. Po usunięciu klucza zamykamy Edytor Rejestru.

Uruchomiłem komputer w trybie awaryjnym wszedłem w appwiz.cpl i na liście programów nie mam windows media player


RE: Windows media player 11 jak odinstalować na win XP - Portator - 02.03.2012 16:52

Sprawdź drugą część, czyli w kluczu rejestru.


RE: Windows media player 11 jak odinstalować na win XP - Patkosw15 - 02.03.2012 17:54

(02.03.2012 16:52)FUNDACJA napisał(a):  Sprawdź drugą część, czyli w kluczu rejestru.

Niby usunełem ale nie moge zainstalować wmp 9 bo cały czas pisze że na komputerze jest zainstalowana nowsza wersja wmp


RE: Windows media player 11 jak odinstalować na win XP - Portator - 02.03.2012 18:11

[/quote]

Niby usunełem
[/quote]

Czy to znaczy, że wykonałeś precyzyjnie to o co prosiłem? ( bo nie wydaje mi się )
Wyczyść pliki tymczasowe, przeczyść rejestr i restart.


RE: Windows media player 11 jak odinstalować na win XP - Patkosw15 - 02.03.2012 19:03


Niby usunełem
[/quote]

Czy to znaczy, że wykonałeś precyzyjnie to o co prosiłem? ( bo nie wydaje mi się )
Wyczyść pliki tymczasowe, przeczyść rejestr i restart.
[/quote]