Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak naprawić problemy z głośnym wentylatorem i stukaniem dysku twardego - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Jak naprawić problemy z głośnym wentylatorem i stukaniem dysku twardego (/jak-naprawic-problemy-z-glosnym-wentylatorem-i-stukaniem-dysku-twardego-22238-t)



Jak naprawić problemy z głośnym wentylatorem i stukaniem dysku twardego - wili48 - 26.02.2012 22:20

Witam!

Piszę do was w sprawie paru problemów w moim komputerze.
Mianowicie na początku chodzi o kartę graficzną, jej wentylator jest bardzo głośny i nie wiem od czego to zależy.
Dodatkowo karta mi się przegrzewa przy zamkniętej klapie ma ok 55 stopni C, a przy otwartej 45-48.

Następnym problemem jest dysk twardy, gdy coś instaluję to strasznie mi hałasuje tylko słychać takie hyk, hyk, hyk Zacieszacz nie wiem jak to określić, ale w każdym bądź razie jest to bardzo denerwujące. Jest to czegoś wina? Czy to po prostu normalne.


RE: "Remont" komputera - thermalfake - 26.02.2012 22:42

Raz, że nie ten dział - od tego jest Hardware.
Dwa - konfiguracja sprzętowa podzespołów.


RE: Jak naprawić problemy z głośnym wentylatorem i stukaniem dysku twardego - rNest - 29.03.2012 19:52

Stukający dysk jest do wymiany - kończy się.I to w trybie pilnym, bo stracisz dane. A głośny wentylator pewnie źle dobrany do sprzętu i nie daje rady. Pewnie też wymiana.