Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Panel sterowania NVIDIA - skalowanie? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Panel sterowania NVIDIA - skalowanie? (/panel-sterowania-nvidia-skalowanie-21646-t)



Panel sterowania NVIDIA - skalowanie? - muscular - 03.02.2012 13:40

Witam wszystkich.Chciałbym się zapytać co to jest to skalowanie i jak je ustawić?Jaki ma byc tryb skalowania:
-proporcje
-pełny ekran
-brak skalowania.
Na czym mz byc wykonane skalowanie:monitor,czy kart graficzna?


RE: Panel sterowania NVIDIA - skalowanie? - muscular - 03.02.2012 16:10

Ustawiłem sobie jako tryb skalowania proporcje,a skalowanie na karcie graficznej.Miałem pulpit szerszy niż ekran monitora,więc wszedłem w opcje w sterownikach nvidia w zakładke rozmiar i zmieniłem rozmiar na 1840x...coś tam.Jednak ja mam monotor w jakości full hd.W opcjach panelu sterowania zmieniłem rozdzielczośc na taką jak mój monitor,lecz wydaje mi się że literki są niedość ostre jak powinny(może to złudzenie).Może jeszcze pogrzebac w opcjach menu monitora(mam monitor/telewizor),a może to tylko złudzenie.Co wy na to?


RE: Panel sterowania NVIDIA - skalowanie? - muscular - 04.02.2012 12:57

Dobra juz sobie poradziłem.Temat do zamknięcia.


Panel sterowania NVIDIA - skalowanie? (rozwiązany) - House - 04.02.2012 13:00

Napisz jak rozwiązałeś swój problem. Będzie to pomocne dla innych użytkowników w przyszłości.


RE: Panel sterowania NVIDIA - skalowanie? (rozwiązany) - muscular - 04.02.2012 18:13

Pogrzebałem w opcjach panelu sterowania.Sprzęt i dzwięk>ekran>dopasuj rozdzielczość.Tam wybrałem odpowiednie funkcje takie jak rozdzielczość i odświeżanie(maks.do mojego monitora).Do tego pogrzebałem w opcjach monitora jak np.ostrośc i teraz wydaje sie wszystko wydaje się git.Można zmienić jeszcze wielkośc ikon i liter jak ktoś ma słaby wzrok(szczególnie dobre jak masz full hd).