Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Formatowanie dysku bez użycia płyty - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Formatowanie dysku bez użycia płyty (/formatowanie-dysku-bez-uzycia-plyty-21632-t)



Formatowanie dysku bez użycia płyty - karsit - 02.02.2012 19:44

Witam. Muszę zrobić format dysku, niestety płyty nie posiadam, ponieważ kupiłam laptopa już z zaistalowanym systemem. recovery odpada, chce zainstalować wszystko od zera. Laptop HP Pavilion dv7, system Win 7 home Premium 64, Proszę o pomoc, czy mogę jakoś "zgrać" instalkę systemu na płytę, słyszałam o bootowaniu na pena, ale takowego ostatnio spaliłam (wiolka-demolka). na 7 totalnie się nie znam, przez pare lat miałam XP, znam go na wylot format to bulka z masłem bo miałam płytę.
pomocy!


RE: Format dysku (Win 7) bez płyty - stingear - 02.02.2012 20:12

Skoro system masz legalny, możesz pobrać z neta obraz swojej wersji systemu i legalnie go zainstalować używając swojego klucza. Aktywację w tym wypadku będziesz musiał wykonać telefonicznie, bo przez neta może Ci nie łyknąć, a zainstalowany w ten sposób system będzie legalny, bo masz prawo posiadać kopię swojego systemu tylko do własnego użytku. System będzie legalny, ponieważ masz na niego licencję, ważne, aby to była ta sama wersja, co masz recovery. Warto sobie nagrać na płytę obraz posiadanego recovery przy pomocy narzędzi dostępnych w systemie. Format na W7 nie wiem jak nazwać, skoro na XP to bułka z masłem, w tym wypadku to powinna być wata cukrowa, albo ogromny tort czekoladowy, bo cały format z instalacją systemu zajmuje z zegarkiem w ręku jakieś 17min. Bardzo ważna sprawa. W7 to zupełnie nowy system, więc nie podchodź do niego jak do XP, bo się pogubisz. To zupełnie co innego i tak do niego podchodź. Jest o wiele prostszy i stabilniejszy, a przede wszystkim kolosalnie inny. można to porównać do różnicy pomiędzy Office 2003 a 2007.


RE: Format dysku (Win 7) bez płyty - karsit - 02.02.2012 20:14

ok, dzięki, czyli rozumiem, że przy formacie lepiej nie usuwać partycji recovery?
PS: jestem kobietą Cwaniak


RE: Format dysku (Win 7) bez płyty - stingear - 02.02.2012 20:25

Przepraszam bardzo, jeśli uraziłem. Co do recovery na myśli miałem to, iż w systemie jest narzędzie pozwalające nagrać recovery na płyty. Nagraj sobie go na płyty DVD i wtedy możesz wyczyścić dysk do zera i wszystko postawić od nowa. Polecam lekturę instalacji W7 w Poradniki i Tutoriale. Życzę powodzenia.


RE: Format dysku (Win 7) bez płyty - karsit - 02.02.2012 20:28

poszperałam teraz w necie na temat obrazu płyty i z tym może być prolelm (licencja OA) poza tym legalnie można ściagnąć tylko wersje obcojęzyczne a mi zależy na polskiej


RE: Format dysku (Win 7) bez płyty - Portator - 02.02.2012 20:35

Lepiej nie usuwać.
A nie prościej będzie odpalić recovery, usunąć śmieci producenta, zainstalować aktualizację i SP1 a potem nagrać własne recovery jako obraz systemu.


RE: Format dysku (Win 7) bez płyty - karsit - 02.02.2012 20:39

(02.02.2012 20:35)FUNDACJA napisał(a):  Lepiej nie usuwać.
A nie prościej będzie odpalić recovery, usunąć śmieci producenta, zainstalować aktualizację i SP1 a potem nagrać własne recovery?

Może i prościej tylko boję się, żebym czegoś nie usunęła, co będzie potrzebne. kiedy kupiłam lapka, usunęłam sporo śmieci, ale i tak chodzi zdecydowanie zbyt wolno, ma takie parametry, że powinien smigac a czasem wiesza się nawet przy 6 kartach chrome. nie jest zawirusowany, sporo slyszalam ze po calkowitym formacie, komputery chodzą szybciej bez tego syfu producentów.


RE: Formatowanie dysku bez użycia płyty - stingear - 02.02.2012 20:45

W kwestii licencji jest to z leksza skomplikowane. Zazwyczaj nie polecamy pobrania obrazu systemu z internetu, gdyż jest to nielegalne, a tego nie wspieramy, ale w przypadku, gdy posiadasz legalny system, a chcesz go zainstalować z czystej kopii, możesz nawet pożyczyć od znajomego płytę z tą samą wersją systemu. Ważne, abyś była właścicielem swojej licencji i ją posiadała, a także te recovery, a to że zainstalujesz system z innej kopii nie będzie miało już takiego znaczenia, gdyż licencję na system posiadasz.


RE: Formatowanie dysku bez użycia płyty - karsit - 02.02.2012 20:57

ok, w takim razie biorę się do działania, zrzucę potrzebne śmieci i w razie w będę pisać Cwaniak tym czasem temat do zamknięcia, dziękuję Uśmiechnięty


Formatowanie dysku bez użycia płyty (rozwiązany) - House - 02.02.2012 21:08

Wątek rozwiązany.