Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
windows XP mode nie działa - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: windows XP mode nie działa (/windows-xp-mode-nie-dziala-21554-t)



windows XP mode nie działa - Lambert - 30.01.2012 20:03

Witam. Zdarzyło się tak ostatnio że potrzebuję uruchomić kilka programów, które niestety działają tylko pod Windows XP pro. Na kompie mam zainstalowany Windows 7 enterprise. Ustawianie drugiego systemu pod działającą "7" raczej mija się z celem ponieważ wolałbym nie utracić posiadanych danych.
Zdecydowałem się na instalację windows XP mode. Mój procesor obsługuje wirtualizację a komputer spełnia wymagania sprzętowe do instalacji tego programu. W bios-ie włączona wirtualizacja. A jednak program nie działa. Instalacja wykonana wg zaleceń na stronie microsoftu przebiega bez problemowo.
Przy próbach uruchomienia programu pojawia się komunikat " nie można uruchomić procesu hosta programu windows virtual pc. Więcej informacji można znaleźć w dzienniku zdarzeń systemowych" (niżej screen)
Dziennik niestety nic mi nie mówi.
Przejrzałem chyba wszystkie tematy na forum związane z windows XP mode i niestety nie znalazłem rozwiązania.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

[attachment=3840]



Krzysiek


RE: Windows XP mode nie działa - thermalfake - 30.01.2012 22:22

Może zacznijmy od tego jaką masz konfigurację sprzętu (komponenty) i jakie programy próbujesz w trybie XP mode uruchomić. Dziennik spróbuj wyeksportować i umieścić go na forum, może ktoś go obejrzy.


RE: windows XP mode nie działa - Lambert - 31.01.2012 11:56

Sprzęt to laptop Asus K72J

procesor - i3-350m (2.26GHz)
karta graficzna - Radeon HD5145 (1GB VRAM)
pamięć RAM - 3GB DDR3
dysk twardy - 640GB
system - Windows 7 Enterprise


dzienniki zdarzeń
[attachment=3843]

[attachment=3844]

[attachment=3845]

takie zdarzenia pojawiają się naprzemiennie