Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 na netbooku - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Windows 7 na netbooku (/windows-7-na-netbooku-21457-t)



Windows 7 na netbooku - MeBeL - 26.01.2012 17:42

witajcie
mam problem z uruchomieniem netbooka z Windowsem 7; po starcie urządzenia pojawia się logo netbooka, w dolnym rogu opis wejścia do biosu i tak stoi przez 10-15 min. Potem uruchamia się normalnie i śmiga. W czym może być problem? Netbook to Compaq Mini 110c. Wierzę w
waszą pomoc Cwaniak
procesor to intel CPU N270 1,6, 1,0 RAM- może to istotne


RE: Windows 7 na netbooku - martin1984r - 26.01.2012 20:03

Witam,

Wejdź do biosu i ustaw fabryczne ustawienia.


RE: Windows 7 na netbooku - thermalfake - 27.01.2012 00:10

Dla pewności, że był to tylko problem z przestawieniem bootowania wykonaj (po resecie ustawień) czynności diagnostyczne udostępnione w fabrycznym bios:
[F10]
Diagnostics menu
Hard Disk Self Test
Memory Test


RE: Windows 7 na netbooku - MeBeL - 28.01.2012 15:07

Dziękuję za podpowiedzi. Jeśli chodzi o bootowanie, to w biosie nie ma żadnego wyboru, jest po prostu jedna pozycja i tyle. Zgodnie z waszymi radami sprawdziłem dysk i pamięć narzędziem do diagnostyki (z biosu) i wszystko jest ok. Czy jest jakiś prosty sposób , aby przywrócić fabryczne ustawienia w Biosie? Nie poruszam się tam zbyt sprawnie, stąd banalne - być może - pytania...


RE: Windows 7 na netbooku - thermalfake - 28.01.2012 16:24

Wyjmujemy wtyczkę zasilającą, wyjmujemy baterię. Przez dłuższy czas (ok minuty) trzymamy wciśnięty guzik POWER. Po tym znowu wkładamy baterię i odpalamy.


RE: Windows 7 na netbooku - MeBeL - 28.01.2012 19:07

Dzięki za opis, zaraz wyprobuję sposób, mam nadzieję, że zadziała
No niestety, żadnej poprawy... A może cos by pomogło, gdybym zamienił system nas coś starszego, np. XP, może 1 GB RAM to za mało na 7-mkę?


RE: Windows 7 na netbooku - peciaq - 31.01.2012 14:40

Zależy do czego ci ten netbook służy. Jeśli do przeglądania Internetu tylko i wyłącznie, to 1 GB RAM to wystarczająco dużo. Gorzej jak chcesz oglądać tam jakieś filmy HD itp.


RE: Windows 7 na netbooku - thermalfake - 31.01.2012 16:30

Ja musiałem niestety dołożyć jedną kostkę 1GB do tego, żeby Win 7 home premium x86 zaczął jakoś sensownie działać (prędkość rozruchu, przeglądanie sieci). Nie był to netbook ale sprzęt bardzo zbliżony parametrycznie - intel atom.
Wydaje mi się, że to jakaś usterka sprzętowa, to nie z powodu braku wystarczającej pamięci. Wycieczka do serwisu nieunikniona.