Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Win 7 HP x64 - problem z personalizacją, nie działają kompozycje - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (http://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Win 7 HP x64 - problem z personalizacją, nie działają kompozycje (/win-7-hp-x64-problem-z-personalizacja-nie-dzialaja-kompozycje-21452-t)Win 7 HP x64 - problem z personalizacją, nie działają kompozycje - don_mateo - 26.01.2012 14:27

Hej wszystkim. Mam taki problem z personalizacją w siódemce. Od paru dni nie działają mi kompozycje, poniżej opis tego, co się konkretnie dzieje - będzie prościej.

Kiedy chcę wybrać istniejącą kompozycję, stworzoną przed "awarią": 7 wybiera ją, ustawia dźwięki, kolor ramek w oknach i pierwszą tapetę kompozycji (z alfabetycznie pierwszą nazwą). I tyle. Tło się nie zmienia, w oknie widać miniaturki tapet, które dana kompozycja zawiera. Teoretycznie wszystko gra oprócz zmiany tapet.

Chcę stworzyć nową: Winda domyślnie proponuje "pełne kolory" niezależnie od tego, czy tworzę nową czy edytuję istniejącą. Gdy wybiorę folder, normalnie wyświetla mi tapety do wyboru. A kiedy zaznaczę jakieś, dam zmianę co 10 sekund i wduszę "Zapisz zmiany", pojawia mi się nowa "niezapisana kompozycja". Tylko że nie ma miniaturek tylko czarny prostokąt tak jakby nic nie zapisała żadnej z tych tapet. Tapeta pulpitu nie zmienia się w ogóle, pozostaje ostatnia ustawiona, jaką windoza pamięta. Przełączanie się pomiędzy nowostworzonymi w ten sposób kompozycjami też nie skutkuje niczym. Jedyne, co mogę zrobić to wybrać którąż z kompozycji sprzed awarii i cieszyć się jedną tapetką. Tak czy siak, system sygnalizuje zmianę kompozycji dźwiękiem więc coś się dzieje.

Niezapisana kompozycja: wiem, jak to powinno działać. Problem w tym, że jej podgląd to teraz duży, czarny prostokąt i nawet po wybraniu którejkolwiek innej, zapisanej kompozycji o konkretnej nazwie itd., nie mogę usunąć tej czarnej, niezapisanej. Zaznaczam ja, każę ją usunąć, 7 pyta czy na pewno, "usuwa ją" a ona ciągle tam jest do wyboru.

Nie mam pojęcia, w czym tkwi problem. Mam konto admina. Przypuszczam, że może to być problem z rejestrem, bo ostatnio zaistalowałem program "Windows 7 Logon Background Changer". Przy wyborze programu dowiedziałem się, że jego odpowiedniki wprowadzają zmiany w rejestrze, jednak podczas instalacji i użytku antywirus (Kaspersky) nie sygnalizował żadnych takich zmian. Po odinstalowaniu changera też nic nie pomoglo. U innych użytkowników na mojej maszynie wszystko działa. Niestety nie mogę też przywrócić systemu. Jeżeli może to mieć związek, to ostatnio aktualizowałem też Firefoxa, Flasha i instalowałem nowego (3.3) Open Office'a.

Jeżeli macie na to jakiś sposób, będę wdzięczny. System to Windows 7 Home Premium 64.

Z góry dzięki za pomoc i sorry za tak długaśnego posta
don_mateo


RE: Windows 7 Home Premium 64 - problem z personalizacją (kompozycje) - Portator - 26.01.2012 16:43

W menu start wpisz "services.msc" , i poszukaj tam usługi "Kompozycje" i zobacz czy nie jest wyłączona, jeżeli nie to ją wyłącz - zrestartuj komputer i włącz usługę ponownie.
Spróbuj użyć tego narzędzia:
http://www.dobreprogramy.pl/Fix-it-Center,Program,Windows,17724.html
Sądzę, że najlepszym wyjściem bedzie założenie nowego konta i przeniesienie swoich danych, skoro nie możesz użyć przywracania systemu.


RE: Windows 7 Home Premium 64 - problem z personalizacją (kompozycje) - don_mateo - 26.01.2012 18:45

Niestety nie pomogło ponowne uruchomienie usługi, Fix-it nie znalazł błędu...


RE: Windows 7 Home Premium 64 - problem z personalizacją (kompozycje) - Portator - 26.01.2012 20:07

Z lokalizacji C:\Windows\Resources\Themes odinstaluj wszystkie swoje kompozycje, zrestartuj komputer. Potem z tej lokalizacji uruchom jedną z kompozycji aero - domyślnych.


RE: Windows 7 Home Premium 64 - problem z personalizacją (kompozycje) - don_mateo - 26.01.2012 20:30

Próbowałem, też nic z tego. Uruchomił go z wyłączonym Aero w ogóle, potem pomielił chwilę przy uruchamianiu i to samo.
Nie można z płyty z Windowsem jakoś naprawić tego rejestru? A jeśli on się nałoży to wszystkie aplikacje i tak trzeba będzie zainstalować jeszcze raz? Próbowałem wyszukać problemy ccleanerem i też nic nie znalazł. Sorry żem się tak uparł na ten rejestr, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy...


RE: Windows 7 Home Premium 64 - problem z personalizacją (kompozycje) - Portator - 27.01.2012 08:07

Skoro u innych użytkowników działa poprawnie, to problem dotyczy tylko Twojego profilu.
Można uruchomić płytę instalacyjną i użyć opcji Napraw komputer.
Proponuję jednak założyć nowe konto z uprawnieniami, sprawdzić jak działa i przenieść swoje dane.


RE: Windows 7 Home Premium 64 - problem z personalizacją (kompozycje) - don_mateo - 28.01.2012 10:26

Tak zrobię, bo już nie mam pomysłu. Dzięki za pomoc Uśmiechnięty Temat do zamknięcia.


Windows 7 Home Premium 64 - problem z personalizacją (kompozycje) (rozwiązany) - peciaq - 28.01.2012 17:52

Wątek rozwiązany.