Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Gadżet pogoda dla Katowic - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Multimedia i dodatki (/multimedia-i-dodatki-7-f)
+---- Dział: Gadżety Windows 7 (/gadzety-windows-7-32-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Gadżet pogoda dla Katowic (/gadzet-pogoda-dla-katowic-21225-t)



Gadżet pogoda dla Katowic - kpgp - 16.01.2012 10:06

Jaka może być przyczyna ? Dla miasta Katowice gadżet pogoda pokazuje mi temp. + 19oC , dla miast ościennych np. Zabrze , Gliwice - prawidłowo (tzn. -5 oC ) . Przypadek dotyczy PC stacjonarnego.
Ten sam gadżet w laptopie Sony VAIO dla Katowic pokazuje prawidłową temperaturę.
Ponowne odinstalowanie i zainstalowanie gadżetu w PC pod Windows 7 na pulpicie nie zmienia tego błędu, tak samo restart systemu nie usuwa tego zagadkowego zjawiska . Co należy zrobić ? Gdzie tkwi przyczyna tego błędu ?


RE: gadżet pogoda dla Katowic - sonixx - 22.01.2012 14:04

Jako administrator uruchom cmd i wydaj w nim polecenie:

sfc /scannow

Po zakończeniu reset i zobacz czy się poprawiło.

Jeśli nie to z poziomu Windows uruchom instalatora Windows 7 i wybierz aktualizację. Nie utracisz programów, plików i niemal żadnych ustawień a problem może się rozwiązać. Jednak ten sposób może potrwać nawet kilka godzin.

Niestety te wskazówki mi nie pomogły nadala mam problem z gadzetami puliptu może znajdzie sie ktos kto podpowie co zrobic aby naprawic bledy


RE: Gadżet pogoda dla Katowic - kpgp - 25.01.2012 23:47

(16.01.2012 10:06)kpgp napisał(a):  Jaka może być przyczyna ? Dla miasta Katowice gadżet pogoda pokazuje mi temp. + 19oC , dla miast ościennych np. Zabrze , Gliwice - prawidłowo (tzn. -5 oC ) . Przypadek dotyczy PC stacjonarnego.
Ten sam gadżet w laptopie Sony VAIO dla Katowic pokazuje prawidłową temperaturę.
Ponowne odinstalowanie i zainstalowanie gadżetu w PC pod Windows 7 na pulpicie nie zmienia tego błędu, tak samo restart systemu nie usuwa tego zagadkowego zjawiska . Co należy zrobić ? Gdzie tkwi przyczyna tego błędu ?
====================================================================
Znalazłem rozwiązanie tego problemiku: Uśmiechnięty
Trzeba wyczyścić cache gadżetów w profilu tego konta, na którym ujawnia się defekt:

C:\Users\To konto\AppData\Local\Microsoft\Windows Sidebar\Cache
„To konto” – tu wpisz swoją nazwę użytkownika komputera a nastepnie ......

Wyłącz gadżet pogody, usuń całą zawartość folderu Cache, włącz gadżet, w Cache pojawią się nowe pliki.
Uwaga!
do danych „Cache” wejść za pomocą "Total Commandera" wg podanej powyżej ścieżki dostępu.

To skutkuje na 100% - polecam to rozwiązanie.